Türkler çok oluyor!

Teknoloji Firmaları
Google’ın California’daki merkezinde çalışan Türk sayısı 183’e çıktı… Ortalama yıllık maaşların 141 bin dolar olduğu Google’da Türkler, ‘Süper başarılı elamanlar...
EMOJİLE

Google’ın California’daki merkezinde çalışan Türk sayısı 183’e çıktı… Ortalama yıllık maaşların 141 bin dolar olduğu Google’da Türkler, ‘Süper başarılı elamanlar’ olarak gösterildi…

California’daki ‘Silikon Vadisi’nin en önemli şirketlerinden Google’da çalışan Türkler’in sayısı dün itibariyle 183 olarak açıklandı… Süper beyinleri bünyesine katan ünlü arama motorunun merkezinde 10 bin kişi görevli. 4 bin 500’ü göçmen olan şirket çalışanlarından 183’ünün Türk olması, büyük başarı olarak gösterildi.

SADECE İNGİLTERE
Çünkü Türkler’den fazla sayıda çalışanı olan tek ülke İngiltere. 200 İngiliz’in çalıştığı Google, maaş skalası da zirvede. Türkler’in yıllık ortalama maaşı 141 bin dolar. Google’ın projeden sorumlu olan Yeni İş Geliştirme Bölümü Direktörü Seval Öz, Google’a alternatif olarak geliştirdiği arama motoru ‘cuil.com’ sayesinde bu dev şirket tarafından transfer edildi.

YOĞUN TEMPO
Google’da çalışmanın büyük zevk olduğunu belirten Öz, "Yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Ancak gün içinde birçok aktivite yapabilme şansımız var. Bu da çalışanları daha da mutlu ediyor. Google, çalışanlarına çok değer verir" dedi.

TRANSFER ZAMANI
Google, 250 milyon dolara Wildfire’i satın aldı. Şirketin çalışanları arasında Facebook’un kurucusu Zuckerberg’in kız kardeşi Arielle’nin yanı sıra diğer kız kardeşi Donna ile eşi Harry Schmidt de var. Mark Zuckerberg, kız kardeşleri ve eniştesinin Google’ı bırakıp, Facebook’a geleceklerini söyledi.

Takvim

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme