Turkcell’den Anlamlı Çalışma

Teknoloji Firmaları
Turkcell Global Bilgi çalışanları tarafından yürütülen “+121” sosyal sorumluluk projesinin ilk etabında, Erzurum İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı çocuk yuvası ve yetiştirme yur...
EMOJİLE

Turkcell Global Bilgi çalışanları tarafından yürütülen “+121” sosyal sorumluluk projesinin ilk etabında, Erzurum İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı çocuk yuvası ve yetiştirme yurtlarında yaşayan 78 öğrenciye bilim ve teknoloji eğitimi verildi. Öğrenciler sertifikalarını Turkcell Global Bilgi Erzurum lokasyonunda düzenlenen törende,  Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk ve Turkcell Global Bilgi Bireysel Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Haktan Saran’dan aldı.

Türkiye’nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi Turkcell Global Bilgi çalışanlarının, Diyarbakır ve Erzurum’da desteklenmeye muhtaç öğrencilerin gelişimine katkı sağlamak için başlattığı “+121” sosyal sorumluluk projesinin ilk etabı Erzurum’da tamamlandı. Proje kapsamında, Erzurum’da İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası ve Nenehatun Kız Yetiştirme Yurdu’nda korunma ve bakım altında bulunan 78 öğrenciye bilim ve teknoloji eğitimi verildi.

Bütün öğrencilerin başarıyla tamamladığı eğitimin sonunda sertifikalar, Turkcell Global Bilgi Erzurum lokasyonunda düzenlenen bir törenle verildi. Törene; Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, MİT Bölge Başkanı Bekir Şahin, Vali Yardımcısı Ömer Hilmi Yamlı, Palandöken Kaymakamı Şenol Esmer, Yakutiye Kaymakamı Yüksel Çelik, Aziziye Kaymakamı Turgay Ünsal, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Mesut Yavilioğlu,  Turkcell Global Bilgi Bireysel Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Haktan Saran ve Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Beti Yuhay katıldı.

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk sertifika töreninde yaptığı konuşmada Turkcell Global Bilgi’ye ve çalışanlarına, Erzurum’a yaptıkları katkıdan ötürü teşekkür etti. Turkcell Global Bilgi’nin bölgeye yatırım konusunda öncü olması nedeniyle yerinin farklı olduğuna dikkat çeken Öztürk, başarılı çalışmaların devamını diledi.

Turkcell Global Bilgi Bireysel Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Haktan Saran ise proje ile ilgili şu açıklamayı yaptı; “Projemizde, öğrencilerin gelecekteki iş hayatlarında artı bir değer yaratarak onları bilime ve teknolojiye bir adım daha yaklaştırmayı hedefledik. Bu kapsamda Erzurum İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Zübeyde Hanım Çocuk Yuvası’ndan 3-12 yaş arasındaki 64 çocuk ve Nenehatun Kız Yetiştirme Yurdu’ndan 13-18+ yaş arasındaki 14 genç kızımız eğitim gördü. Projenin diğer etabını da Diyarbakır’da 43 çocukla gerçekleştirdik. Toplamda Erzurum’da ve Diyarbakır’da toplam 121 çocuğumuza eğitim vermiş olduk.”
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme