Teknoloji Mağazalarının Kampanya Oyunları

Teknoloji Firmaları
Belli günlerde belli ürünlerde indirim yapan ve tüm mecralarda yaptıkları kampanyaları duyuran mağazalara giden tüketici eli boş dönüyor. Kampanyalardan yararlanamadıklarını kaydeden tüketiciler kampa...
EMOJİLE

Belli günlerde belli ürünlerde indirim yapan ve tüm mecralarda yaptıkları kampanyaları duyuran mağazalara giden tüketici eli boş dönüyor. Kampanyalardan yararlanamadıklarını kaydeden tüketiciler kampanyaların ardındakileri anlatarak mağazaların satış politikalarını eleştirdi.
 
Kampanya Günü Fiyatlar Artıyor  

"Televizyon kanalarında yüzde 49′a varan indirimler olduğu reklamını gördüğüm için ilgilendiğim televizyonu almak için teknoloji mağazalarından birine gittim. Bir gün önce televizyonun internet satış fiyatı 1.299 TL idi. Bir gün sonra mağazaya gittiğimde televizyonun fiyatını 1.649 TL görüp üzeri çizilmiş indirimli halini 1.199 TL olarak ifade etmişler. Bu davranışı, tüketiciyi kandırmak olarak nitelendiriyorum. Ürünün internet satış fiyatını kampanya günü fahiş bir şekilde yukarı çekip sonra da yüzde 30 indirim var bu üründe diye satışa çıkarmak tam da tüketiciyi kandırmaktır.”
 
Kampanya Var Stok Yok  

“Kampanyayı medyadan takip edip televizyon almak için mağazaya gittik. Erken saatte gitmemize rağmen çok kalabalık vardı ve sadece 2 adet televizyon varmış. Madem kampanya yapıyorsunuz kampanyada kaç ürün var belirtin. Kuyrukta var 200 kişi kampanyada var 2 televizyon. Sözde güzellik yapacağız derken insanları, daha da kızdırıyorsunuz. Yapıyorsan madem stok sınırı koyma ki maddi durumu olmayan insanlarda rahatça yararlansın indirimden.”
 
Mağazaya Giren İlk Müşteriye “Ürün Yok” Dediler  

“Kampanyadan yararlanabilmek için mağazanın bulunduğu AVM önünde sabah saatlerinde uzun süre bekleyerek AVM nin açılmasıyla birlikte mağazaya ilk giren müşterilerden olmama rağmen kampanyadaki notebook ürününden yararlanamadık. Yararlanamadık diyorum, çünkü benimle beraber ilk girenlerin hiçbiri üründen alamadı. Personel arkadaşlara sorduğumuzda ürün var denildi. Almak istediğimizi belirttiğimizde üst kata çıkıp indiklerinde ürünün kalmadığını, bir kaç adet gelen ürünün ise sabah kupon dağıtılması şeklinde ayrıldığını söylediler. Biz hayretler içerisinde öylece kalakaldık. Madem öyle bir kupon sistemi olacaktı da AVM deki girişte büyük ebatta asılan indirim ve reklam panosuna niçin yazmadıklarını sorduk, itiraz ettik ve şikayet edeceğimizi söyledik ama sonuç nafile.”
 
Teşhir Ürünü Satıyorlar  

Televizyonlarda  internette sitelerinde ve birçok yerde reklamını yaptıkları kampanyasıyla televizyon alalım dedik. Sabahın erken saatlerinde sıraya geçtik kuyruklar oluştu. Birinci sıradaydım mutluydum benim gerimde kuyrukta bekleyenler de umutluydu. Ta ki bir yetkilinin sadece bir ürün olduğunu ve teşhir ürünü olduğunu söyleyene kadar. Yıkılmıştık sabahın köründe buz gibi havada kuyruktaydık. Böyle bir şey hiç düşünmüyorduk. Benim zoruma giden bu tarz bir kampanya ile insanların duygularının istismar edilmesidir.”
 
Kuponlar Ne Zaman Dağıtılıyor?  

“Kampanyamız var dediler. Her yere boy boy afiş asmışlar. İlanlarda saat 10:00 diye belirttiler. Saat 10:00’da AVM şubesine gittiğimde ise aradığım birkaç ürünün kalmadığını söylediler. Nasıl olur dedim 1 saat içinde biter mi diye sorduğumda ise yetkili saat 8:00 belediyenin kapısının önünde kuponlarla satış yapıldığını anlattı. Yani AVM’de mağazalar saat 10′da açılıyor. Fakat mağaza satışlarına saat 8′de mağaza dışında başlıyor. Çok ilginç bir satış sistemi değil mi bizde müşteri olarak bunu yiyoruz.”

TechnoLogic

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme