Steve Jobs Ölür, Apple Biter!

Teknoloji Firmaları
iPod’un sahibi oldu!Apple’ın gerileme dönemine doğru ilerlemekte olduğunu ifade eden Hawkins’e göre, son 5 senedir altın çağını yaşayan firmanın ‘zor zamanlar çağına’ gir...
EMOJİLE

iPod’un sahibi oldu!Apple’ın gerileme dönemine doğru ilerlemekte olduğunu ifade eden Hawkins’e göre, son 5 senedir altın çağını yaşayan firmanın ‘zor zamanlar çağına’ girmesine çok da bir zaman kalmış değil.
 
Bakın konuyla ilgili Edge’e konuşan oyun sektörünün kıdemli ismi neler diyor:
 
Tarihteki herhangi bir kurumu, herhangi bir ‘şeyi’ ele alın, örneğin Roma İmparatorluğuna bakın, zirveye eriştiği vakit neye benziyor sizce? Şimdi de Apple’a bakın, onların da zirveye eriştiği açık değil mi? iPhone’dan devşirdikleri tablet konsepti ile büyük iş becerdiler. Mac’lere yeniden hayat verdiler. Pazarlama yetenekleri adeta bir deha. Herşey ancak bu kadar iyi olabilirdi, daha ne kadar yükselebilirler ki? Bana sorarsanız düşüşe geçmelerine bir ya da iki yıl kaldı. Hem kim başarısını sonsuza dek sürdürebilir?
 
Herşeyden önce Steve Jobs hala hayatta. Apple demek, Steve Jobs demektir. Herşey onun etrafında döner ve kurmayları ne kadar iyi olurlarsa olsun en niyetinde Jobs değildirler. Ve hiçbirimiz sonsuza kadar yaşayamayacağız, umarım ki kendisinin ömrü uzun olur!
 
Geçtiğimiz yılllarda EA’dan ayrılan ve halihazırda 2003 yılında yine kendisi tarafından kurulan Digital Chocolate isimli bir video oyun geliştirme firmasında işleri yürüten Hawkins, açıklamasının devamında Apple’ın dışarı kapalı yapısını sürdürmesini eleştirirken, bunda ısrar etmesini ise anlamsız bulduğunu belirtiyor. Apple’ın tüm web standartlarını desteklemesi halinde bundan hem sektörün hem de kendilerinin karlı çıkacağını savunan Hawkins’e göre Apple’ın ilk yapması gereken şeyse Adobe Flash desteği vermeye başlamak.

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme