“Steve Jobs Amacına Ulaştı”

Teknoloji Firmaları
Tablet bilgisayarlar artık hayatımızda önemli bir yer tutmaya başladı. iPad 2’nin de çıkışından sonra, insanlar daha ince ve daha kullanışlı bilgisayar çeşitlerine yöneldiler. Steve Jobs’u...
EMOJİLE

Tablet bilgisayarlar artık hayatımızda önemli bir yer tutmaya başladı. iPad 2’nin de çıkışından sonra, insanlar daha ince ve daha kullanışlı bilgisayar çeşitlerine yöneldiler.

Steve Jobs’un baştan beri Apple’la birlikte bilgisayar pazarında ne yapmak istediğini, Apple’ın kurucularından Steve Wozniak açıkladı. Kurumsal depolama mühendislerine yaptığı konuşmada Wozniak, tablet bilgisayarları televizyonlarla kıyaslayarak "Tablet bilgisayarlar bu odadaki kişiler için değil" şeklinde konuştu ve sözlerine "Onlar, dünyadaki normal insanlar için…" şeklinde devam etti.

"Bence Steve Jobs’un, Apple’ı kurduğumuz günden bu yana niyeti bu yöndeydi; bilgisayarları normal insanların seviyesine indirebilmek… Ama bu noktaya kadar gelmek kolay bir iş değil. Çünkü bu duruma gelene kadar çok fazla adım attık, çok basamak çıktık. Bilgisayarlar, bağlantılar çok gelişti. Ve geldiğimiz noktada tablet PC’ler duruyor. "

Bu sözleri üzerine "Apple’dan neden ayrıldın?" sorusu sorulunca da Wozniak, şöyle bir cevap verdi:
"Jobs ile hiçbir tartışmamız olmadı. Sadece farklı yerlerdeydik ve farklı kişilerdik." Jobs bir şirket yürütmek isterken, Wozniak ise kalbindeki mühendisin sözünü dinlemişti.

Shiftdelete.net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme