Sony’ye bir hacker saldırısı daha

Teknoloji Firmaları
Sony Pictures’ın uğradığı büyük saldırının ardından yaralarını sarmaya çalışan Sony, bir hacker saldırısına daha maruz kaldı. Lizard Squad adlı hacker grubu, Ağustos ayında olduğu gibi PSN’...
EMOJİLE

Sony Pictures’ın uğradığı büyük saldırının ardından yaralarını sarmaya çalışan Sony, bir hacker saldırısına daha maruz kaldı. Lizard Squad adlı hacker grubu, Ağustos ayında olduğu gibi PSN’e ikinci bir saldırı daha düzenleyerek sistemin saatlerce kullanılamamasına neden oldu. Örgüt, bir hafta önce de Xbox Live’a saldırı düzenlemişti.

PlayStation konsolunun 20’nci yıldönümünden birkaç gün sonrasına denk gelen saldırıda, Lizard Squad yılbaşında yeni saldırılar düzenleyebileceklerini ima eden açıklamalarda bulundu.

PSN’e bağlanmaya çalışan kullanıcılar, ‘Sayfa çalışmıyor. Bu sizin suçunuz değil. Bu internetin suçu’ yazısıyla karşılaştı. Lizard Squad ayrıca kullanıcıları Beyaz Saray’a gönderilmek için hazırlanan bir dilekçe sayfasına yönlendirdi. Sayfada ‘Lizard Squad adı verilen DDOS hacker’larının ve sahte bomba ihbarı yapanların durdurulması’ çağrısında bulunuldu. Otoriteyle dalga geçmek için hazırlanan dilekçe, sekiz bine yakın imza topladı.

Anonymous bağlantısını reddediyor

Aljazeera’nın haberine göre, Lizard Squad, 24 Ağustos’ta düzenlediği saldırıda Kuzey Amerika’daki PSN bağlantılarını uzun süreyle kesmişti. Hacker’lar amaçlarının sistemdeki güvenlik açıklarını ortaya çıkarmak olarak belirtmişti. Hacker’lar aynı zamanda Sony Online Entartainment Başkanı John Smedley’in uçağını bomba ihbarı yaparak inmeye zorlamıştı.

Kuzey Kore’nin şüpheli göründüğü Sony Pictures saldırısıyla bağlantısı olmadığı düşünüşen Lizard Squad, Twitter hesabı üzerinden küresel siber korsanlık örgütü Anonymous ile bağlantıları olduğunu da reddetti.

Sony Pictures saldırısını üstlenen Guardians of Peace örgütü hakkındaki araştırma devam ediyor. FBI’ın da incelediği Sony Pictures saldırısının kaynağı henüz kesin değil.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme