Sony’deni 3.3 TB’lık disk

Teknoloji Firmaları
Japon devi Sony’nin geliştirdiği yeni optik diskleri, inanılmaz kapasiteleri ile dikkat çekiyor. Blu-ray de dahil olmak üzere optik diskler popülerliğini gün geçtikçe kaybediyor. Zira iki d...
EMOJİLE

Japon devi Sony’nin geliştirdiği yeni optik diskleri, inanılmaz kapasiteleri ile dikkat çekiyor. Blu-ray de dahil olmak üzere optik diskler popülerliğini gün geçtikçe kaybediyor. Zira iki dev bu alandaki yatırımlarına devam ediyor.

Buna son örnek de Sony’den geldi. Japon teknoloji devi, 3.3 TB’lık optik diskini duyurdu. Her şey bir yana, Sony’nin 3.3 TB’lık optik diski özellikle Blu-ray teknolojisi için büyük avantaj. 3.3 TB’lık disk, özellikle stüdyolar, film yapımcıları ve yayıncılar için büyük önem arz ediyor. 

YENİ NESİL OPTİK OKUYUCULAR GELİŞTİRİLDİ

3.3 TB’lık disk, optik medya konusunda geçmişten bu yana atılmış bir başka önemli adım. 1982 yılında ilk CD’nin 650 MB’lık kapasiteyle çıkması, 1996 yılında 4.7 GB kapasitedeki DVD’nin ortaya atılması ve günümüzün Blu-ray teknolojisi neyse, aslında bir bakıma 3.3 TB’lık disk de o.

Bahsi geçen yeni disk, aslında işin ilk boyutu. İkinci boyutta bu diskleri okuyan yeni disk okuyucular var. Sony, 3.3 TB’lık diskler için özel üretilecek yeni nesil optik okuyucuları da tanıtmayı ihmal etmedi.-Haber 10 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme