Sony Suçluyu Buldu

Teknoloji Firmaları
20 Nisan’da Sony’nin Playstation Network’u kapatmasına neden olan siber saldırılarla ilgili dev firma Birleşik Devletler Üretim, Ticaret ve Reklam’dan sorumlu komitesine bir me...
EMOJİLE

20 Nisan’da Sony’nin Playstation Network’u kapatmasına neden olan siber saldırılarla ilgili dev firma Birleşik Devletler Üretim, Ticaret ve Reklam’dan sorumlu komitesine bir mektupla açıklama yaptı. Playstation’ın blog sayfasında bir özeti bulunan mektupta yazılanlara göre, Sony saldırılardan ünlü hacker grubu Anonymous’u sorumlu tutuyor.

70 milyon kullanıcısının bilgilerinin alındığı saldırıyla ilgili mektupta şu satırlar bulunuyor; " Suçlu bir hacker tarafından yapılan ne ani ne de anlaşılabilir olan bu olayla ilgili şirketin karşı karşıya olduğu olağandışı durumu takdir edebildiğinizi umuyoruz. Ayrıca sunuculardan birinde "Biz lejyonuz" yazısı bulunan ve adı Anonymous olan bir dosyanın varlığını da bulduk."

Anonymous bu konudaki suçlamaları ise kabul etmiyor. Ayrıca Sony kullanıcıların kredi kartlarına ait numaraların alındığına dair bir kanıt olmadığını ve yalnızca 2007’den kalma eski kredi kartı numaralarının alındığını da yineledi.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme