Sony PlayStation’ı ‘Vita’ İle Cebe Sığdırdı

Teknoloji Firmaları
Son dönemde Türk oyun dünyasına yatırımlarını arttıran ve önemli oyunları, ülkemizin meşhur isimlerinin katılımıyla, Türkçe seslendirerek piyasaya süren Sony’nin bir senedir beklenen konsolu raf...
EMOJİLE

Son dönemde Türk oyun dünyasına yatırımlarını arttıran ve önemli oyunları, ülkemizin meşhur isimlerinin katılımıyla, Türkçe seslendirerek piyasaya süren Sony’nin bir senedir beklenen konsolu raflardaki yerini aldı. PS Vita 5 inç ekrana sahip, sosyal medya ve etrafındaki diğer konsollarıyla bağlantıda kalan, güçlü donanım öğelerine ve iki analog kumanda özelliklerine sahip. Bunlar sayesinde konsol sokakta otururken bile evdekine benzer keyifte bir oyun deneyimi sunuyor. İlk Japonya’da piyasaya çıkan ürün tüm dünyadaki oyun meraklılarını heyecanlandırdı. PS Vita 5 inç’lik OLED ekrana sahip. Cihazın içerisindeki işlemci ve grafik çipi bu ekranla birleştiğinde oyun görüntüleri büyük konsolları aratmıyor. Cihazın hem ekranı hem de arka yüzeyi dokunmatik bu sayede farklı oyunları farklı şekillerde oynamak mümkün oluyor. PS Vita’nın Wi-Fi ve Wi-Fi artı 3G bağlantılı versiyonları bulunuyor.

 NESİ VAR

 – 5 inç dokunmatik OLED ekran
– 4 çekirdekli A9 işlemci
– 279 gramİki analog kumanda
– 3G veya 3G + Wi-fi bağlantıSosyal uygulamalar

 1 MİLYARA KOŞAN PAZAR

Dünyadaki oyun sektörü 72 milyar dolarlar seviyesine çıkmışken Türkiye’de şu an için 200 milyon TL civarında olması biraz üzücü ancak firmanın öngörüsüne göre 2015’te ülkemizdeki sektör 1 milyar TL’ye ulaşacak. Gün geçtikçe sayısı artan oyun firmaları ve yerelleştirmeye olan oyuncu ilgisi göz önüne alındığında bu tahminlerin doğru çıkması muhtemel. Sony Kişisel Eğlence Grup Ürün Müdürü Murat Gebeceli ve PlayStation Ürün Müdürü Mustafa Yiğit, önümüzdeki dönemde Türkçe seslendirilmiş daha fazla oyun sunacaklarını açıkladı.

 Vodafone’dan özel kampanya

Vodafone 3G’li Vita için sim kart alanlara 4.5 TL’den başlayan fiyatlarla erişim sunup, Wipeout oyununu ücretsiz veriyor. PlayStation Vita’nın fiyatı ise 3G’li model 959 TL iken yalnızca Wi-Fi bağlansılı model 799 TL’den satışa sunuluyor.

Panasonic, ‘cep’ pazarına Eluga’yla geri dönüyor

Uzun yıllardır Japonya dışındaki pazarlarda cep telefonu satmayan Panasonic’in yeni akıllı telefonu Eluga tanıtıldı. Eluga, android işletim sistemi kullanıyor ve 1 metreye kadar su dayanıklılığıyla dikkat çekiyor. Yeni telefonun 2013 mali yılı sona erene kadar 1 milyon adet satılarak yüzde 1 pazar payına erişmesi, 2015 yılı sonunda ise 15 milyon adet satılması hedefleniyor. 103 gram ağırlığındaki en hafif akıllı telefon olacak Eluga, 4,3 inçlik dokunmatik ekrana, 8 GB dahili belleğe, 8 MP kameraya sahip.

NİSANDA TÜRKİYE’DE

Panasonic Türkiye Genel Müdürü Ahmet Telatar, telefonun Avrupa fiyatının 450 euro civarında olacağını, nisan ayında Avrupa ile aynı anda ülkemiz pazarına sunulacağını belirtti. Toplantıda Panasonic’in dünyadaki tüketici elektroniği pazarıyla paralel şekilde %35 büyüdüğünü belirtirken, 2012 için büyüme hedefinin de %25 olacağını kaydetti. 2013 yılından itibaren Panasonic mağazalarının da açılacağını söyleyen Telatar, 100 adet mağazayı hedeflediklerini söylerken doğrudan tüketiciye ulaşmanın kendilerine büyük avantaj sağlayacağını ekledi.

NESİ VAR

Panasonic Eluga
 – 14,3 inç dokunmatik ekran
– 1 GHz çift çekirdekli işlemci
– 8 MP kamera
– 3G, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC bağlantı
 – Android 2.3 işletim sistemi
– 103 g ağırlık

 Panasonic WT50
 – 55 inç IPS LED ekran
 – 3D Full HD çözünürlük
 – 178 derece görüntü açısı
 – %25 düşük enerji tüketim
 – 8’li ince hoparlör
 – Viera TouchPad’li kumanda
– 4 x HDMI, 3 x USB, Bluetooth bağlantı

Tek dokunuşla Akıllı TV’ye bağlanıyor

Ahmet Telatar, firmanın iddialı olduğu Plazma TV segmentinde 3D destekli yeni TV’lerin yanında, LED TV ürünlerini de geliştirdiklerini ve 40 inç üzeri geniş ekranlı LED TV’lerin de yakında piyasaya çıkacağını açıkladı. Telatar, ayrıca toplantıda Leica markasının el yapımı M serisi harici tüm fotoğraf makinesi ve lens modellerinin Panasonic tarafından Japonya’da üretildiğini ve bundan sonra profesyonel fotoğrafçıların büyük önem verdiği Leica markasıyla olan işbirliğinin daha fazla vurgulanacağını belirtti.

HAFTANIN OYUNU – Kasap Havası

BİR Türk oyun firması olan Zibumi, güzel bir fikri sonuna kadar değerlendirmiş.  Oyunda üstten gözüken düğün salonunda halayı yönlendirerek önünüze çıkan insanları gruba katıyorsunuz. Seslendirmeler ve animasyonlar eğlenceli. App Store’da en çok indirilenler arasına giren oyunu iPhone sahipleri denemeli.

Akşam

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme