Sony “Hack’lendiğini” Kabul Etti

Teknoloji Firmaları
PlayStation Network’ün birkaç gün önce çökmesinin ardından gözler hacker grubu Anonim’e yönelmişti. 70 milyon kişiye çevrim içi oyun hizmeti sağlayan PlayStation Network’ün çökmesi k...
EMOJİLE

PlayStation Network’ün birkaç gün önce çökmesinin ardından gözler hacker grubu Anonim’e yönelmişti. 70 milyon kişiye çevrim içi oyun hizmeti sağlayan PlayStation Network’ün çökmesi kullanıcılar arasında büyük rahatsızlığa neden olmuştu.

Sony ise PlayStation Network ve Qriocity hizmetinin bir ‘dış saldırı’ sonucunda hizmetin güvenli ve düzgün çalışmasını doğrulamak amacıyla kapatıldığını itiraf etti. Şirket, hizmetin ne zaman tekrar açılacağı konusunda ise bir açıklama yapmadı.

Garip olan ise Anonim grubunun bu saldırıyla ilgisi olmadığını söylemesi. Anonim, Sony’nin söylentileri bahane ederek sunucularındaki dahili bir sorunu gizlediklerini iddia ediyor. Ancak Anonim grubunun merkezi olmayan yapısı nedeniyle bu, herhangi bir üyesinin kendi başına yaptığı bir saldırı da olabilir.

Dikkat çeken diğer bir nokta ise Sony’nin ‘harici saldırı’ olarak adlandırdığı saldırının bir Anonim’in sıkça kullandığı bir DDoS saldırısı olmayışı.

Hürriyet
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme