Sony Hacker’ı Sony’yi Taşladı

Teknoloji Firmaları
Sony’nin, 75 milyon kullanıcısının kredi kartlarına mal olabilecek kadar ciddi bir biçimde hack’lenmesi, giderek dallanıp budaklanıyor. Pek tabi akıllara gelen ilk isim olan Geroge Hotz da...
EMOJİLE

Sony’nin, 75 milyon kullanıcısının kredi kartlarına mal olabilecek kadar ciddi bir biçimde hack’lenmesi, giderek dallanıp budaklanıyor. Pek tabi akıllara gelen ilk isim olan Geroge Hotz da yavaş yavaş konuya dahil olmaya başladı. Biten mahkemenin ardından herhangi bir Sony ürünü kullanması resmen yasaklanan ünlü hacker, uzun zamandır konu ve firmayla ilgili Blog’u üzerinden yazıyordu.

Hotz, son gelişmeler hakkındaysa şu yorumda bulundu; "Sony’nin bünyesine yeni ve daha kaliteli güvelik uzmanı almak yerine avukat tutması, bu olayın gerçekleşmesinde başı çeken sebeplerdendir."

Pek tabi böyle bir hack olayından sonra gözler ilk olarak Hotz’a çevrildi. Fakat Hotz kendi blog’unda yazdığı yazısında; "Ben deli değilim ve FBI’ın kapımı çalmasını da hiç mi hiç istemem. Ayrıca elindeki bulunan limitli sistemlerle başka makineleri hack’lemek ve bu sunucuları keşfetmek eğlenceli olabilir ama başka bir sistemi hack’leyip kişisel bilgilerini almak ya da kredi kartı hırsızlığı yapmak hiç de doğru değil." diyerek hem kendisini aklamaya çalıştı, hem de tepkisini göstermiş oldu.

Sony’nin çalışmalarıysa halen devam ediyor ama sunucuların düzenlenmesi en az bir hafta daha sürebilir.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme