Sektöründe yeni kuruluş:Seka Bilişim

Teknoloji Firmaları
SEKA BİLİŞİM , OT/VT sektöründe uzun yıllar hizmet vermiş profesyonel teknik destek ve proje satış konularında tecrübeli kişilerin bir araya gelmesiyle 2014yılında kurulan bir proje şirketidir. Sektör...
EMOJİLE

SEKA BİLİŞİM , OT/VT sektöründe uzun yıllar hizmet vermiş profesyonel teknik destek ve proje satış konularında tecrübeli kişilerin bir araya gelmesiyle 2014yılında kurulan bir proje şirketidir. Sektöre yıllarını vermiş kişiler olarak bu firmayı kurmamızda bizi tetikleyen en önemli etken, OT/VT sektöründeki firmaların eksik yanlarını iyi bilmemiz ve firmaların eksikliklerinden kaynaklanan sorunların yaşanmayacağı bir yapı ihtiyacını karşılama isteğimizdir.

Sektörün ihtiyaçlarına yönelik optimum donanım ve yazılım çözümünü; proje ekibinin tespiti ve teknik destek ekibinin bilgi ve becerisini birleştirerek sunan SEKA BİLİŞİM; otomasyon sektörünün öncüsü çözüm ortakları ile uzun soluklu işlere imza atmayı amaç edinmiştir.

Distribütörü olduğunuz markalardan ve ürünlerinden detaylı olarak bahseder misiniz? Aralarından hangileri ön plana çıkıyor ve bu ürünler hangi alanlarda kullanıyor, açıklar mısınız?

Motorola ve Intermec başta olmak üzere, alanında başarıyı yakalamış teknoloji markalarının ürünleri ve çözümleri ile müşteri memnuniyeti odaklı bir çalışma felsefesini bir araya getirerek hizmet vermekteyiz. . 

OT/VT teknolojileri ve mobil uygulamalar konularında çözüm üretmekte konumlandırdığımız donanımları; wireless altyapı ürünleri, barkod yazıcılar, barkod okuyucular, barkod okuyuculu mobil terminaller, sabit okuyucular, akıllı kartlar, RFID ürünleri, endüstriyel panel PC ve palet etiketleme ürünleri olarak sayabiliriz. Saha satış ve depo yönetim sistemlerinde mobil terminal ve yazıcılar ön plana çıkarken; üretim takip sistemlerinde etiketleme uygulamaları ile sahadan anlık veri toplamaya yönelik sabit okuyucular ve aplikatör çözümleri ön planda olmaktadır.

Yazılım ve donanım çözümlerimizin yanı sıra, sarf malzeme üreticisi bir firma olarak da hizmet vermekteyiz. Bu sayede firmalara hammadde girişinden depo çıkışına, baskı çözümlerinden bu cihazların kullandıkları sarf malzemelere kadar baştan sonaçözüm sağlayabilmekteyiz.

OT/VT teknolojileri kullanıcılara ne gibi avantajlar sağlıyor?

OT/VT uygulamaları, sektörel ihtiyaçlar doğrultusunda ve teknolojik gelişmeler ışığında giderek daha da genişliyor. Şirketler giderek daha fazla alanda OT/VT’ye başvuruyor.Veri akışını anlık olarak izleyebilme ve bu verilere gerekli zamanlarda herhangi bir cihazla herhangi bir noktadan erişebilmenin değeri paha biçilemez. Operasyonların otomatik takip edilmesi, operatöre bağlı hatayı ortadan kaldırmakla birlikte işleyişi daha hızlı ve verimli hale getiriyor.

OT/VT teknolojilerinin geniş kapsamı içerisinde yerini alan üretim takibi ve izlenebilirlik çalışmaları ile üretim sürecinde yaşanabilecek sorunlara, anlık olarak müdahale ediliyor. Farklı uygulamalar vasıtasıyla üretimin gerçek verimlilik değerlerini görme imkânı sağlanıyor. Süreci biraz daha detaylandırarak; operatörün hangi işe ne zaman başlayıp ne zaman bitirdiğini raporlamak suretiyle performans değerlendirmesi prim sistemine bağlı olarak değerlendirilebiliyor.

Hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz? Müşterilerinizden birkaç isim verir misiniz?

Tüm sektörler kapılarını teknolojiye açmış durumda ve SEKA BİLİŞİM ekibi olarak bizler fayda sağlayabileceğimiz her sektörde varız diyoruz. Bilgi birikimimizi ve bilişim tecrübelerimizi aktarabileceğimiz her mecra bizim için yeni bir hizmet alanıdır. Bu anlamda ana ilkemiz, müşterimizin ihtiyacına uygun doğru çözümleri sunarak, rakipleri karşısında güçlü ve başarılı olmasını sağlamaktır. Etkin çözüm projelendirilirken, sunulan hizmetin firmaya kazandıracağı fayda ile ücretlendirilmesinin de orantılı olması gerekiyor.

İşletme ölçeğinden bağımsız olarak; deposunu, üretimini, iş süreçlerini ve lojistik faaliyetlerini kontrol ederek, süreçlerini yönetmek isteyen bütün şirketlere istedikleri kalitede, ihtiyaca uygun markalarla gerekli sistemler kurmakta ve bu ürünlerin servis hizmetlerini sağlamaktayız.Şu ana kadar daha sık hizmet verdiğimiz sektörler Türkiye’de kendini ispatlamış ve bilinirliği yüksek olan kurumsal firmalardır. Lojistik, otomotiv, kimya, plastik, ambalaj, elektronik, e-ticaret, ilaç, sağlık-temizlik, makine endüstri, metal endüstri, gıda ve tekstil sektörlerinde aktif rol oynamaktayız.

Yakın gelecekte hayata geçirmeyi planladığınız yenilikleri paylaşır mısınız?

SEKA BİLİŞİM bünyesinde hayata geçirmeyi planladığımız birkaç tane üretim takibi projemiz mevcut. Bu projelerde ihtiyaç duyulacak mobil terminal, sabit okuyucu, endüstriyel panel PC, Dpm baskı çözümleri ile farklı sektörlere ve işleyişlere özel yazılım çözümleri sunuyor olacağız. Sahadan anlık veri toplama uygulamalarını tam otomatik bir sistem şeklinde tasarlayarak hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Sektörün durumu hakkındaki görüşlerinizi öğrenebilir miyiz?

Piyasalardaki dalgalanma sebebiyle tüm sektörler gibi bilişim sektöründe de duraklamalar yaşanıyor. Projeler uzun süre askıda kalabiliyor, firmalar yatırıp yapmak da çekimser kalabiliyor. Lakin bu durum tüm piyasalar için geçici bir süreç. Firmalar işlem kapasitesini artırmak ve kendi iç süreçlerini sağlıklı ve verimli bir şekilde takip etmek için yeni teknolojilere uyum sağlamak zorunda. Gelişen teknolojiler ile OT/VT ürünlerine duyulan ihtiyaç günbegün artıyor. Maliyetli olması sebebiyle tercih edilmeyen RFID uygulamaları bile şimdilerde barkod ile çözülmesi mümkün olmayan projelerde barkodun yerini almaya başladı. Firmalar daha fazla kar yapmayolunun, daha fazla yatırım ve teknolojinin efektif şekilde kullanılması olduğunu zaten anlamış durumdalar. Bu sebeple otomasyon sektörünün daha fazla gelişim sağlayacağını umuyor ve düşünüyoruz.

www.sekabilisim.com

0 216 374 SEKA (73 52 )

0 216 388 89 00

0 545 238 43 44

0 554 305 22 81

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme