Samsung’dan 3,08 Milyar Dolar Kar

Teknoloji Firmaları
Dünyanın en büyük hafıza çipi ve LCD üreticisi Samsung, güçlü akıllı telefon satışlarına rağmen bu yıl Temmuz-Eylül döneminde karının geçen yıl aynı döneme göre yüzde 21 düşerek 3,08 milyar dolar oldu...
EMOJİLE

Dünyanın en büyük hafıza çipi ve LCD üreticisi Samsung, güçlü akıllı telefon satışlarına rağmen bu yıl Temmuz-Eylül döneminde karının geçen yıl aynı döneme göre yüzde 21 düşerek 3,08 milyar dolar olduğunu açıkladı. Şirket, geçen yıl aynı çeyrekte 4 milyar dolar kar etmişti.

Şirketin, söz konusu çeyrekte gelirleri ise geçen yıl aynı çeyrekle karşılaştırıldığında yüzde 3 artarak 37 milyar dolar oldu.

Samsung, üçüncü çeyrekte telekomünikasyon bölümünün satışlarının yüzde 37 yükselişle 13,4 milyar dolar olduğunu, böylece bu çeyrekte tüm zamanların en yüksek çeyrek satışlarının elde edildiğini kaydetti.

Şirket, bu artışta Samsung Galaxy akıllı telefonlarının güçlü satışlarının etkisi olduğunu bildirdi.

Samsung, Temmuz-Eylül döneminde Amerikalı Apple’ı geçerek dünyanın en fazla akıllı telefon satan şirketi oldu.

Samsung, bu çeyrekte 27,8 milyon, Apple 17,1 milyon ve Nokia 16,8 milyon akıllı telefon satarak, akıllı telefon piyasasında sırasıyla yüzde 23,8, yüzde 14,6 ve yüzde 14,4 pazar payına sahip oldular. Nokia’nın, 2010 yılının üçüncü çeyreğinde akıllı telefon piyasasındaki payı yüzde 33 olarak kayıtlara geçmişti.

Dünyada üçüncü çeyrekte toplam akıllı telefon satışı geçen yıl aynı çeyreğe göre yüzde 44 artışla 117 milyon olurken, Samsung, Apple ve Nokia dışındaki şirketlerin toplam satışı 55,3 milyon ve pazar payları yüzde 47,3 oldu.

Star

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme