Samsung Tablette Umduğunu Bulamadı

Teknoloji Firmaları
Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Tab serisi modelleriyle tablet pazarında popüler olan Samsung, bu yıl için donanım açısından iddialı olacak bir tablet modeli henüz tanıtmadı. Bununla birlikte firma ta...
EMOJİLE

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Tab serisi modelleriyle tablet pazarında popüler olan Samsung, bu yıl için donanım açısından iddialı olacak bir tablet modeli henüz tanıtmadı. Bununla birlikte firma tablet pazarındaki performansının başarısızlığa uğradığını ve iyi şeyler yapamadıklarını belirtti.

Barselona’da devam eden MWC 2012 fuarında ürün stratejisi yöneticisi Hankil Yoon tarafından yapılan The Verge sitesine yapılan açıklama teknoloji otoritelerini oldukça şaşırttı. Özellikle Galaxy Tab 10.1 modeli ile dönemin en ince tabletini satışa sunan Samsung, son iki yılda 16 milyona yakın tablet modelinin satışını gerçekleştirdi. 

Buna rağmen Samsung’un ABD’de Apple ve Amazon tabletlerinin gerisinde kaldığı bir gerçek. Kindle Fire’ın global pazarlara da sunulacağı düşünüldüğünde, Samsung’un tablet üreticileri listesindeki ikincilik koltuğunu Amazon’a kaptıracağı öngörülüyor. 

7 inç boyutundan 10 inç boyutuna kadar farklı boyutlarda tabletler sunan Samsung’un en büyük dezavantajının pazarı bir deneme tahtası gibi görmesi ve hangi boyutun tüketicinin ilgisini çekeceğini anlamak için farklı modeller piyasaya sürmesi olduğu belirtiliyor. 

Yoon bu yıl Galaxy Note modelinin 10 milyon satış rakamına ulaşacağını tahmin ediyor. Dokunmatik ekranı daha kolay kullanmayı sağlayan S-Pen teknolojisi cihazın en önemli artısı. 

Yoon, 10.1 inçlik Galaxy Note 10.1 modelinin de S-Pen teknolojisi ile rakiplerinden farklılaşacağını ve pazardaki rekabet güçlerini devam ettireceğini vurguluyor. Note ve S-Pen üzerine odaklanan Samsung, bir defter veya not kağıdı kullanmanın artık gereksiz olacağını belirtiyor. 

Samsung ise siteye gönderdiği açıklamada birden fazla rekabetçi model ile önceki modelleri geri plana itmenin aslında tüketiciyi, Samsung ve diğer markalar arasında seçim yapmak yerine Samsung’un kendi modelleri arasında seçim yapmaya teşvik ettiğini ve markayı güçlendirdiğini belirtti. 

Bununla birlikte parmak ile dokunma ve sanal klavye kullanımına odaklanmış tablet pazarında S-Pen teknolojisine tüketicinin uyum sağlaması epey bir zaman alacaktır.

Donanımhaber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme