Ruh halini tespit et, ona göre mesaj at!

Teknoloji Firmaları
Mashable sitesinin haberine göre, Microsoft ekibinin araştırma raporunda şu ifadeler geçiyor: “Mahremiyete yönelik endişeler bir yana, bu ruh halleri, paylaşıma sunulacak sosyal medyaları genişletecek...
EMOJİLE

Mashable sitesinin haberine göre, Microsoft ekibinin araştırma raporunda şu ifadeler geçiyor:

“Mahremiyete yönelik endişeler bir yana, bu ruh halleri, paylaşıma sunulacak sosyal medyaları genişletecek… Kullanıcılar arkadaşlarının nasıl olduğunu bilecek ve iletişim kurmak için en iyi zamanı bilecek.”

Microsoft, ‘bu tür bir özelliğin insanları iletişime geçmek için en iyi zamanı seçmelerine yardımcı olacağını’ savunuyor.

Raporun devamında, ‘his algılayıcıları, dijital ortamda gerçek hayatta olduğundan daha yakın iletişim kurulmasını sağlayabilir’ ifadesi yer alıyor.

Pekin merkezli Microsoft Asia Research raporunda en dikkat çeken kısım, Microsoft’un hisleri okuyan yazılımı içeren telefonun prototipini hazırlamış olması. Yapılan ilk çalışmalarda, yazılımın yüzde 66 doğru tespit yaptığı belirtiliyor. Rapor, 32 deneğin katıldığı çalışmalarda, iki ay sonrasında doğruluk payının yüzde 95’e çıktığı bilgisini veriyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme