Retina ekranlı iPad Mini geliyor

Teknoloji Firmaları
Google’ın geçtiğimiz ay yüksek çözünürlüğe sahip yeni Nexus 7′yi tanıtması Apple’ı da harekete geçirmişe benziyor. Apple’ın retina ekrana sahip iPad Mini’yi bu yıl içinde tanıt...
EMOJİLE

Google’ın geçtiğimiz ay yüksek çözünürlüğe sahip yeni Nexus 7′yi tanıtması Apple’ı da harekete geçirmişe benziyor. Apple’ın retina ekrana sahip iPad Mini’yi bu yıl içinde tanıtması bekleniyor.

The Wall Street Journal’da yer alan habere göre, Apple’ın tedarikçileri yılın dördüncü çeyreğinde satışa sunulması beklenen yeni iPad mini’ye Retina ekran hazırlamak için çalışmaya başlamış durumda. Cupertino merkezli şirketin iPad mini’de kullanacağı Retina ekranları LG, Sharp ve son yıllardaki en büyük rakibi Samsung’tan temin edeceği söyleniyor.

LG, SHARP VE SAMSUNG ÜRETECEK

The Wall Street Journal’ın kaynaklarına göre, ilk etapta üretimi sadece LG ve Sharp’ın gerçekleştirmesini planlayan Apple, daha sonra talebin tam anlamıyla karşılanması adına Samsung ile de çalışma kararı aldı.

YENİ İPAD MİNİ’LERDE RENKLİ ARKA KAPAK KULLANILACAK

Apple’ın ikinci nesil iPad mini’de renkli arka kapaklar kullanmayı değerlendirdiği de söylentiler arasında yer alıyor. Gazete Apple’ın ürünlerini satışa sunmadan önce fikir değiştirme gibi bir geleneği bulunduğunu hatırlatsa da, Nexus 7′nin çıtayı yukarıya çekmesi nedeniyle Apple’ın da tüm cephelerde savaşmayı isteyebileceği düşünülüyor. Ancak fiyat konusunda iPad mini’nin Nexus 7 ile nasıl rekabet edeceği ayrıca merak ediliyor.

Haber7.com