PlayStation TV sonbaharda geliyor!

Teknoloji Firmaları
Sony Computer Entertainment Inc., kullanıcıların çeşitli oyun içeriklerinin ve PlayStation 4 (PS4TM) Remote Play’in tadını evlerindeki televizyonlar üzerinde kolaylıkla çıkarmasını sağlayacak olan Pla...
EMOJİLE

Sony Computer Entertainment Inc., kullanıcıların çeşitli oyun içeriklerinin ve PlayStation 4 (PS4TM) Remote Play’in tadını evlerindeki televizyonlar üzerinde kolaylıkla çıkarmasını sağlayacak olan PlayStation TV’yi (PS TV), Kuzey Amerika’nın en büyük video oyun fuarı olan E3 Fuarı’nda görücüye çıkardı. Siyah renge sahip olacak olan PS TV, sonbaharda, Kuzey Amerika, Avrupa ve Pal bölgesinde, bağımsız sistem olarak piyasaya sürülecek.

Hürriyet’in haberine göre ürün, Kasım 2013’te, PlayStation Vita TV (PS Vita TV) adı altında Japonya ve diğer Asya bölgelerinde piyasaya sürülmüş ve rahat, kullanılması kolay bir oyun sistemi arayan tüketiciler arasında rağbet görmüştü. PS TV, ilk piyasaya sürüldüğü tarihten bu yana, sistem yazılım güncellemeleri ve içerik iyileştirilmeleri ile sürekli olarak geliştirildi. PlayStation Vita (PS Vita) taşınabilir eğlence sistemi ile aynı çip seti ve sistem yazılımının kullanıldığı PS TV, ince boyutları (6,5cm × 10,5cm) ile bir televizyona bağlanabilen tüm PlayStation platformlarının en küçüğü olma özelliğini taşıyor. Kuzey Amerika, Avrupa ve PAL bölgesindeki kullanıcılardan gelen talepleri karşılamak üzere, sistemi yeni bir isim ve renkte piyasaya sürecek olan Sony, sadece PS TV üzerinde mümkün olan eğlence deneyimleri sunacak.

PS TV sisteminin ana özellikleri şöyle;

PlayStation 4 (PS4) Remote Play

PS Vita’da olduğu gibi, PS TV de PS4 Remote Play ve Kablosuz Kumanda’yı (DUALSHOCK 3 veya DUALSHOCK 4) destekliyor. Böylece, oturma odasındaki PS4 kullanıcılarına, oyunlarını yatak odasındaki PS TV sistemi üzerinde oynamaya devam etme imkânı sağlanıyor. PS4 kullanıcıları aynı zamanda PS4 oyunlarının büyük bölümünü tadını adeta kendi PS4 sistemleri üzerinde oynuyorlarmış gibi PS TV üzerinde de çıkarabiliyor.

PlayStationNow üzerinden PlayStation 3

PS TV kullanıcıları, bu yılın sonunda Kuzey Amerika’da, daha sonraki bir tarihte de Avrupa ve PAL bölgesinde piyasaya sürülecek olan PlayStation Now açık beta hizmetine de erişilebilecekler. PS TV kullanıcıları, Kablosuz Kumanda’yı (DUALSHOCK 3 veya DUALSHOCK 4) kullanarak gerçek zamanlı veri akışı ile PS3 oyunlarının tadını da rahatlıkla çıkartabilecekler.

Aralarında Disney Infinity: Marvel Super Heroes (Disney Interactive), Minecraft (Mojang/4J Studios), God of War: Collection (SCE WWS), and Killzone Mercenary (SCE WWS) oyunlarının da bulunduğu seçkin PS Vita oyunları, PSP (PlayStation Portable) oyunları ve PS One classics oyunlarını içeren 1.000’i aşkın yazılımdan oluşan muazzam bir yelpaze sunuyor. Kullanıcılar, Kablosuz Kumanda’yı (DUALSHOCK 3 veya DUALSHOCK 4) kullanarak bu yazılımların tümünün keyfini sürebilecekler. Kullanıcılar PlayStation Store üzerinden oyunları doğrudan sisteme indirebilecekleri gibi cihaza PS Vita oyun kartı da takabiliyorlar.

PS TV’nin  özellikleri

 PS TV kullanıcıları, yerel kablosuz Ad Hoc mod yoluyla PS Vita kullanıcıları ile birlikte oyun oynayabiliyorlar.

 En fazla 2 DUALSHOCK 3 veya DUALSHOCK 4 kablosuz kumanda PS TV’ye bağlanarak, kullanıcıların PS One classics yazılımları arasından çok oyunlu oyunların tadını çıkartmasına izin veriyor.

 PS TV kullanıcıların PlayStation Store üzerinde bulunan film ve TV dizilerine erişmesine imkan verecek.

 PS TV kullanıcıları,PlayStation Plus gibi PS Vita sistemleri üzerinde kullanabildikleri hizmetlerin tamamına erişebiliyor.

 Bellek Kartı üzerinde saklanan video veya fotoğraflar ya da PS Vita sisteminin “Tarayıcı”sı üzerinde oynatılan videolar, büyük televizyon ekranı üzerinde gösterilmek üzere PS TV’ye kolaylıkla aktarılabiliyor. Transfer sırasında, video oynatıcı uygulaması sayesinde PS Vita bir uzaktan kumanda da olarak kullanılabiliyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur