Paypal ve Ebay Google’a Savaş Açtı!

Teknoloji Firmaları
Google, geçen gün mobil ödeme sistemi olan Google Wallet’ı tanıttı. Oldukça ilgi çeken bu tanıtım, beraberinde birçok tepki de getirdi. İlk olarak eBay epey sinirlenerek Google’a karşı dav...
EMOJİLE

Google, geçen gün mobil ödeme sistemi olan Google Wallet’ı tanıttı. Oldukça ilgi çeken bu tanıtım, beraberinde birçok tepki de getirdi.

İlk olarak eBay epey sinirlenerek Google’a karşı dava açtı. eBay’in açıklamasına göre, Google Paypal’ın bir yöneticisini tüm gizli bilgilerle birlikte transfer etmiş. Paypal cephesi de Google’a inanılmaz kızgın. Onlar da Google’ı hırsızlıkla suçlayıp dava açtılar.

eBay’in 28 sayfalık suçlamasında öncellikle Paypal için dokuz yıl boyunca çalışan Osama Bedier hedef alınıyor. Osama Bedier, Google’a transfer olup Google Wallet’i sunan eski bir Paypal yöneticisi. 

Suçlamalara göre Google, Bedier’i dört ay önce Paypal’in gizli şirket bilgilerini alması için transfer etmiş. Paypal cephesi tüm bunlara ek olarak, eski bir eBay yöneticisi olan ve 2009’dan beri Google’da çalışan Stephanie Tilenus’u da suçluyor.

Google’ın ticari işler genel müdür yardımcısı olan Stephanie Tilenius’un, bir yıldan uzun bir süre Bedier’i ikna etmeye çalıştığı, ardından da Google’ın CEO’su Eric Schmidt ve ortaklardan Larry Page’in de Bedier ile yüz yüze görüştüğü iddia ediliyor. 

Uzun lafın kısası, kılıçlar çekilmiş durumda. Google Wallet şimdiden çok büyük bir sansasyon yarattı. Anlaşılan o ki, önümüzdeki günlerde savaşın şiddeti çok daha ağır hissedilecek.   

 ShiftDelete.Net
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme