Oturmatik Projesine İETT’den Yeşil Işık

Teknoloji Firmaları
Abdullah Koçoğlu: “Sn. Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlık görevi sırasında, devletin kanalı TRT ve Anadolu Ajansı aracılığıyla Oturmatik Projemizle alakalı arzularımızı devlet erkanına i...
EMOJİLE

Abdullah Koçoğlu: “Sn. Ahmet Davutoğlu’nun başbakanlık görevi sırasında, devletin kanalı TRT ve Anadolu Ajansı aracılığıyla Oturmatik Projemizle alakalı arzularımızı devlet erkanına iletmiştik. Bugün için, İETT Genel Müdürlüğü ile görüşme halindeyiz. Kendileriyle birkaç kez istişare toplantısı gerçekleştirdik. Krom, polikarbon, minderli ve mindersiz prototiplerin üretimi sonrasında, İstanbul’da denemek istediklerini ifade ettiler. Biz de kendileriyle işbirliği içinde olmaktan mutluluk duyacağımızı belirttik ve çalışmaları hızlandırdık. Kısmetse olur.”dedi.

Kartlı açılır kapanır koltuk sistemine dayalı olan Oturmatikler, toplu taşıma araçlarında, bekleme salonlarında, duraklarda ve halkın kalabalık oluşturduğu birçok noktalarda yer alacak. Yaşlılar ve gaziler mevcut kartlarıyla işlem yaparken, hamilelere 12 ayın sonunda bloke olacak otomatik kartlar tanımlanacak. Oturmatiklerde ayrıca, kalkan kişinin ardından illegal oturumu engelleyen alarm sistemine sahip ağırlık sensörü bulunuyor. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur