Netflix Türkiye’de kullanıma açıldı

Teknoloji Firmaları
ABD’de internet kullanıcıları tarafından yaygın olarak kullanılan film ve dizi izleme sitesi Netflix, aralarında Türkiye’nin de olduğu 130 ülkede de daha hizmet sunmaya başlıyor. Çin’...
EMOJİLE

ABD’de internet kullanıcıları tarafından yaygın olarak kullanılan film ve dizi izleme sitesi Netflix, aralarında Türkiye’nin de olduğu 130 ülkede de daha hizmet sunmaya başlıyor.

Çin’e de ulaşmak istediklerini söyleyen fakat henüz orada faaliyet göstermeyen firma, ABD yasaları uyarınca Kuzey Kore, Suriye ve Kırım’da izlenemiyor.

Netflix’in kurucusu ve CEO’su Reed Hastings açıklamayı ABD’nin Las Vegas kentinde süren dünyanın en büyük teknoloji ve tüketici elektroniği fuarı CES 2016’da yaptı.

Hastings Çin hükümeti ile görüşmelerin devam ettiğini ancak anlaşmaya varmanın zaman alacağını söyledi.

Netflix, İngilizce’nin yanı sıra Korece, Çince ve Arapça’yı da sistemine ekleyerek alt yazı ve dublaj özelliklerini 21 farklı dile çıkarıyor.

Teknoloji danışma şirketi Gartner’dan Fernando Elizalde, “Netflix’in her yere ulaşmasını bekliyorduk ancak bu, tahmin ettiğimizden daha hızlı oldu” dedi.

Netflix, genişleme kararı almadan önce 70 milyon evde izlendiklerini öne sürdü.

Netflix’in yayınladığı diziler arasında House of Cards, Narcos, Marco Polo, Orange is the New Black de bulunuyor.

İnternet sitesinde ayrıca Blackfish, Human Planet, Planet Earth dahil çok sayıda belgesel de var.

Hannah Arendt, Into the Wild, Separation ve Downfall’un da aralarında bulunduğu birçok film de Netflix’ten izlenebiliyor./BC Türkçe

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme