Müslümanlara özel iPhone 6 satışa çıktı

Teknoloji Firmaları
Apple’ın gözde ürünleri iPhone 6’lar günden güne farkı tasarımlarla satışa sunuluyor. Daha önce birçok kez altın kaplama tasarımlarıyla satışa çıkarılan iPhone 6, bu kez Müslümanlara özel ...
EMOJİLE

Apple’ın gözde ürünleri iPhone 6’lar günden güne farkı tasarımlarla satışa sunuluyor. Daha önce birçok kez altın kaplama tasarımlarıyla satışa çıkarılan iPhone 6, bu kez Müslümanlara özel tasarımlarla süslendi.

BEYAZ VE SARI ALTIN KAPLAMA

İslam motiflerinden esinlenerek tasarlanan telefonda beyaz ve sarı altın kaplama kullanıldı.

KELİME-İ ŞEHADET İŞLENDİ

İslam dininin temel simgelerini taşıyan cihazın alt kısmına üç boyutlu olarak Arapça kaligrafi halinde “Kelime-i Şehadet” işlendi.

Cihazın üst kısmına ise hilal ve yıldız içerisine “Mescid-i Nebevî” görüntüsü işlendi.

“KUTSİ ŞEYLERİ HATIRLATMAK HEDEFLENDİ”

Tüm insanların kültürel kökenlerini onurlandırarak bu cihazı ürettiğini belirten firma yetkilileri, “Müşterilerimiz arasında her dinin mensupları var. Bu modelde de inanç sembollerini kullanarak müşterilerimizin bu telefon üzerinde en kutsi ve yüce inançlarının yansımasını görmelerini istedik. Ayrıca kullanıcılar için kutsi olan şeyleri her zaman onlara hatırlatmak hedeflendi” ifadelerini kullandı.

SATIŞ FİYATLARI

Yeniakit’in haberine göre beyaz altın kaplamalı iPhone 6 144 bin ruble yani 6 bin 26 lira’dan satılırken, sarı altın işlemeli model ise 157 bin rubleden -6 bin 550 lira’dan satılıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme