Motorola’nın Satın Alınmasına İlk Tepkiler!

Teknoloji Firmaları
HTC, LG, Sony Ericsson gibi önde gelen cep telefonu üreticileri, Google’ın Motorola’yı satın almasından hoşnut olduklarını açıkladılar. Zira bu birleşme, Android’in daha iyi korunmas...
EMOJİLE

HTC, LG, Sony Ericsson gibi önde gelen cep telefonu üreticileri, Google’ın Motorola’yı satın almasından hoşnut olduklarını açıkladılar. Zira bu birleşme, Android’in daha iyi korunması anlamına geliyor.

Motorola’nın Google’a katılmasında şüphesiz patentlerin büyük önemi bulunuyor. Bu sayede Google, Apple ve Microsoft gibi rakiplerine karşı önemli bir koz elde edebilecek. Arama devi, geçtiğimiz günlerde Microsoft ve Apple’ın bir araya gelerek "Android’e karşı düşmanca, organize bir kampanya" yürüttüklerini iddia etmişti.

İşte cep devlerinin Motorola’nın Google tarafından satın alınması hakkında, Google’ın basın sayfasında da yer alan ilk tepkiler:

HTC CEO’su Peter Chou: "Bugünkü satın alma haberlerini memnuniyetle karşılıyoruz. Bu, Google’ın Android’i, ortaklarını ve tüm ekosistemi korumak için elinden geleni yapacağını söylüyor."

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme