Microsoft’un 5 Büyük Zaafı!

Teknoloji Firmaları
Windows, masaüstü ve dizüstü bilgisayarların çoğunda hala kullanımda olsa da cep telefonlarının gelişimi ve internete olan bağlılığın artması, bilgisayarla olan işlerimizi Microsoft ürünlerine gerek o...
EMOJİLE

Windows, masaüstü ve dizüstü bilgisayarların çoğunda hala kullanımda olsa da cep telefonlarının gelişimi ve internete olan bağlılığın artması, bilgisayarla olan işlerimizi Microsoft ürünlerine gerek olmadan da yapabileceğimizi gösterdi. Microsoft, 70 milyar dolar yıllık gelir gelire sahip bir dev, ancak web’de gezinme, cep telefonları, web sunucusu yazılımları ve hatta masaüstü işletim sistemlerinde bile önemli mücadelelerle karşı karşıya. Microsoft’un en önemli zayıf noktaları ise şunlar:

1. Arama: MSN ve Bing’i içeren Microsoft’un Çevrimiçi Hizmetler Bölümü, devamlı olarak para kaybeden tek bölümü.

Yahoo’nun da teknolojisinden faydalandığı Bing, birçok verimlilik testinde yüksek puanlar alıyor. Ancak Google, tüm dünyada yüzde 80’lik bir pazar payına sahip.

Microsoft ise bunun Bing için "uzun dönemli bir oyun" olduğunu söylüyor. Şirket, Bing’in kullanıcılara üstün bir deneyim sunmaya ve pazar payında devamlı bir artışa odaklanacağını söylüyor. Bing, açıldığından beri pazar payını yüzde 50’nin üzerinde artırdı.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme