Microsoft’tan 250.000 Dolar İsteyen?

Teknoloji Firmaları
Microsoft, yazılımlarında hataları ve açıkları bulanlara ödül dağıtımına yeni bir boyut kattı. Yazılım devinin Black Hat güvenlik konferansına yaptığı açıklamaya göre, Microsoft belirli açıkları toplu...
EMOJİLE

Microsoft, yazılımlarında hataları ve açıkları bulanlara ödül dağıtımına yeni bir boyut kattı. Yazılım devinin Black Hat güvenlik konferansına yaptığı açıklamaya göre, Microsoft belirli açıkları topluca engelleyecek bir güvenlik yazılımı için 250 bin dolar dağıtacak.

Güvenlik araştırmacılarını teker teker açık avlamadan kurtaran bu uygulamanın adı "BlueHat Prize." Microsoft’tan güvenlik stratejisti Katie Moussouris durumu şu şekilde değerlendiriyor; "Suçluların açıkları kullanmasını daha zor kılmak istiyoruz. Araştırmacıları da savunmacı güvenlik teknolojileri kurmak için daha çok teşvik etmek istiyoruz." Birinciye 200 bin ikinciye ise 50 bin dolar verecek yarışma bugün başlayacak ve Nisan 2012’ye dek sürecek.

Google’ın bu yıl içerisinde Chrome açıkları için 110 bin dolar dağıttığını düşünürsek Microsoft’un ödül konusunda gayet cömert davrandığını da söyleyebiliriz. Tabii elde edilen belirli açıkları topluca engelleyen koruma programlarını Windows 8’de görmek zor olsa da daha ilerki Windows sürümlerinde görebiliriz.

chip.comt.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme