Microsoft’ta Android Bayramı!

Teknoloji Firmaları
HTC’nin her sattığı Android cihazı için Microsoft’a bir miktar para ödediğini biliyoruz. Ancak, artık Samsung da satılan her Android’li cebi için Microsoft’a bir miktar ödemede...
EMOJİLE

HTC’nin her sattığı Android cihazı için Microsoft’a bir miktar para ödediğini biliyoruz. Ancak, artık Samsung da satılan her Android’li cebi için Microsoft’a bir miktar ödemede bulunacak.

Microsoft, bu "anlaşmaları" sahip olduğu patentler sayesinde sağlayabiliyor. İşin garip yanı ise Microsoft’un, Android’den WP7’ye göre daha çok para kazanması. Bu durumdan rahatsız olan Google ise TechCrunch’a bazı çarpıcı açıklamalarda bulundu:

"Bu Microsoft’tan gördüğümüz aynı taktik. Akıllı cep piyasasında başarısız oldukları için yasal yollara başvurarak başkalarının başarılarından gelir kopartmaya çalışıyorlar, yeniliğin ivmelenmesine de engel oluyorlar. Biz, yeni teknolojiler oluşturmaya ve Android ortaklarımızı desteklemeye devam edeceğiz."

Microsoft, aynı taktiği artık Google’ın olan Motorola’ya da uygulamaya çalışıyor. Ancak çok sayıda patente sahip olan Motorola, bu durumdan kendini sıyırmayı başarıyor.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme