Microsoft Ona Güvenemiyor!

Teknoloji Firmaları
Microsoft, Khronos Group’un yayınladığı, Chrome ve Firefox tarayıcılarında kullanılan grafik teknolojisine oldukça karşı. Microsoft Güvenlik Merkezi’nin blog yazısında bahsedildiği üzere o...
EMOJİLE

Microsoft, Khronos Group’un yayınladığı, Chrome ve Firefox tarayıcılarında kullanılan grafik teknolojisine oldukça karşı. Microsoft Güvenlik Merkezi’nin blog yazısında bahsedildiği üzere oldukça zararlı görülen bu grafik uygulaması kullanıcıları büyük açıklara maruz bırakıyor.

Tarayıcılardaki 3D grafikleri görüntüleyebilmek için grafik kartı donanımını kullanan bu eklenti, doğrudan bilgisayar donanımını açıklara maruz bırakıyor. Internet Explorer’dan Ariz Bixhorn şunları söylüyor; "Kullanıcılar Google Chrome ya da Firefox’la internette gezdiklerinde bilgisayarlarının tehlikede olduğunun farkında olmaları gerekiyor. Çünkü WebGL destekleyen tarayıcılar, kötü niyetli sitelerle bilgisayarların en güvenilir bölgeleri arasında bir kapı açıyor. Bu gibi güvenlik boşlularıyla, WebGL’in herkes için kullanılabilir olmadığı ortada ve insanlar bu özelliği destekleyen bir tarayıcı kullanmamalılar."

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme