“Microsoft Kovalamaca Oyunuyor”

Teknoloji Firmaları
Microsoft’un kurucularından Paul Allen, CNBC ile yaptığı röportajda Microsoft’un mobil teknolojide önündeki rakiplerini yakalamaya çalıştığını belirtti; "Mobil teknoloji yeni bir plat...
EMOJİLE

Microsoft’un kurucularından Paul Allen, CNBC ile yaptığı röportajda Microsoft’un mobil teknolojide önündeki rakiplerini yakalamaya çalıştığını belirtti; "Mobil teknoloji yeni bir platform ve yeni platformlar öyle sık gelmiyor. Microsoft akıllı telefon piyasasında yarışa bir adım önde başlamış olsa da Apple’ın tableti ve Google’ın Android’inin gölgesinde kaldı."

Apple’ın kurucularından Steve Jobs hakkında ise Allen şunları söyledi; "Ona birçok ödül verilmeli. Diğer platformları geride tutmak için, daha iyi ve daha heyecanlı bir platformunuzun olması gerekiyor."

Allen Microsoft CEO’su Steve Ballmer hakkında ise küçük eleştirilerde bulundu; "Tüketici uygulamalarından çok şirket uygulamalarına odaklanması gerekiyor ama tüketici kısmının da daha çok ilgiye ihtiyacı var. Ballmer bu alanlarda daha atik olmak için hareketler yapıyor."

Twitter ve Facebook gibi sitelerin insanları bağladığına da dikkat çeken Allen, buradaki asıl zorluğun bunu paraya dönüştürmek olduğunun altını çizdi.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme