Microsoft Android’den Para Kazanıyor

Teknoloji Firmaları
Geçtiğimiz aylarda HTC ve Samsung ile anlaşma yapan Microsoft, bu firmaların ürettiği Android işletim sistemi kullanan her cihazdan belli bir oranda pay almaya başlamıştı. HTC için bu rakam cihaz başı...
EMOJİLE

Geçtiğimiz aylarda HTC ve Samsung ile anlaşma yapan Microsoft, bu firmaların ürettiği Android işletim sistemi kullanan her cihazdan belli bir oranda pay almaya başlamıştı. HTC için bu rakam cihaz başına 5 dolarken, Samsung bu konuda açıklama yapmamayı tercih etmişti.

Benzer bir anlaşmayı Compal isimli şirketle yapan Microsoft, bu sayede neredeyse Android kullanan cihazların yarısından pay alır hale geldi. Anlaşma ile ilgili detaylar açıklanmamış olsa da Microsoft’un elinde tuttuğu patentler sebebiyle yapıldığı biliniyor.

Son kullanıcı tarafında Samsung ve HTC kadar bilinmese de daha çok farklı markalar için dizüstü bilgisayar, monitör, televizyon, telefon ve tablet üreten Compal’ın bu alanda önemli çalışmaları bulunuyor.

Yapılan anlaşma ile Microsoft, neredeyse Android kullanan cihazların yarısından pay alır hale geldi. Mobil işletim sistemi pazarında Windows Phone ile rekabet eden Microsoft, anlaşma sonucunda daha önce sadece rakibi olduğu Google ile aynı zamanda iş ortağı da oluyor. 

ShiftDelete.Net
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme