Messenger’a videolu görüşme özelliği

Teknoloji Firmaları
Sosyal ağ Facebook’un artık ayrı bir uygulama haline gelen Messenger servisi videolu görüşme hizmetini kullanıma sundu. Firmadan yapılan açıklamaya göre ayda 600 milyon kişinin kullandığı servis...
EMOJİLE

Sosyal ağ Facebook’un artık ayrı bir uygulama haline gelen Messenger servisi videolu görüşme hizmetini kullanıma sundu. Firmadan yapılan açıklamaya göre ayda 600 milyon kişinin kullandığı servis üzerinden videolu görüşme yapılabilecek. 

Aljazeera’nin haberine göre hem Android hem iOS uygulamasında kullanılan yeni özellik şimdilik 18 ülkede kullanılabilecek. Servis şimdilik sadece Belçika, Kanada, Danimarka, Fransa, Arnavutluk, Yunanistan, İrlanda, Laos, Litvanya, Meksika, Nijerya, Norveç, Polonya, Portekiz, Umman, İngiltere, ABD ve Uruguay’da uygulama üzerinden hizmet verecek.  Servisin destek verdiği ülkeler arasında Türkiye bulunmuyor. Ancak firma kısa bir süre sonra ülke sayısını artıracağını açıkladı. 

Son dönemde büyük bir rekabetin yaşandığı anında mesajlaşma pazarında Skype ve Hangouts gibi rakipleri bulunan Messenger, Facebook’un desteği ile önemli bir noktada bulunuyor. Bu yazılımlara ek olarak WhatsApp da 1 milyara yaklaşan kullanıcı sayısı ile sektörün önemli isimlerinden biri. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur