MessageMe kapanıyor

Teknoloji Firmaları
Son yılların yükselen trendi olan anında mesajlaşma bilişim devi firmaların ilgisini çekmeye devam ediyor. Yahoo anında mesajlaşma yazılımı MessageMe’yi satın aldığını duyurdu. Alım ile ilgili r...
EMOJİLE

Son yılların yükselen trendi olan anında mesajlaşma bilişim devi firmaların ilgisini çekmeye devam ediyor. Yahoo anında mesajlaşma yazılımı MessageMe’yi satın aldığını duyurdu. Alım ile ilgili resmi bir rakam açıklanmasa da internet kulislerinde ‘iki haneli milyon dolar’ mertebesinde bir miktardan söz ediliyor. 8 kişilik MessageMe ekibi ise Yahoo’ya katılıyor.

Konuyla ilgili olarak MessageMe sayfasında yapılan açıklamada uygulamanın 7 Kasım itibariyle kapanacağı ve bu tarihe kadar kullanıcıların mesajlarını yedeklemeleri konusunda uyarıda bulunuldu. Bu tarihten sonra bütün bilgiler ve mesajlar silinecek. Kapanma sebebi olarak ise Yahoo kullanıcılarına yönelik yeni bir servis hazırlığı gösterildi. Yahoo bu satın alım ile WhatsApp’ı satın alan Facebook’la rekabete girmeye hazırlanıyor.

Türkiye’de de uygulama bu tarihten sonra kullanılamayacak. Bu yüzden uygulamayı kullananların kişisel dosya ve mesajlarını bu tarihe kadar almaları gerekiyor. MessageMe’nin yerine ne gibi bir uygulama geleceği ya da yenilecek olan servisin nasıl hizmet vereceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

Devler ilgi duyuyor

Büyük bilişim firmalarının anında mesajlaşma uyglama ve servislerine yatırımları uzun yıllardır devam ediyor. B alandaki ilk yatırımı Skype’ı satın alan Microsoft yapmıştı. Daha sonra Facebook WhatsApp’ı 19 milyar dolara satın alarak bu sektöre girdi. Halen Google’ın da benzer bir uygulama üzerinde çalıştığı biliniyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme