MeeGo Yaşamaya Devam Ediyor

Teknoloji Firmaları
  MeeGo Yaşamaya Devam EdiyorNokia’nın desteğini çekmesiyle akıbeti belirsizleşen MeeGo yaşamaya devam ediyor. Linux tabanlı mobil işletim sisteminin yeni sürümü kullanıma sunuldu.21/05/201...
EMOJİLE

  MeeGo Yaşamaya Devam EdiyorNokia’nın desteğini çekmesiyle akıbeti belirsizleşen MeeGo yaşamaya devam ediyor. Linux tabanlı mobil işletim sisteminin yeni sürümü kullanıma sunuldu.21/05/2011 12:25Intel ve Nokia’nın ortak projesi olarak başlayan, fakat daha sonra Nokia’nın Windows Phone 7’ye geçmesiyle geleceği bilinmez hale gelen MeeGo, görülen o ki yaşamaya devam ediyor.

Intel’in desteğiyle devam ettirilen Linux tabanlı bu mobil işletim sisteminin 1.2 sürümü kullanıma sunuldu.

Yeni sürümde çok büyük yenilikler bulunmuyor. Atom işlemci desteğinin artırılması, bazı hataların giderilmesi, müzik ve ağ konusunda ufak eklentilerin dışında çok fazla bir yenilik yok.

Elbette burada önemli olan şey yeniliklerin çok olması değil, MeeGo’nun devam etmesi. Yeni sürümde dikkat çeken bir diğer şey ise güncellemenin sadece netbook ve tabletler için geliyor olması. Akıllı telefon platformları güncellemenin dışında bırakılmış.

Intel’in yılın ikinci yarısında yapmayı planladığı tablet hamlesinde MeeGo’ya da bir rol vermesi bekleniyor. Yeni sürümde tabletler için hazırlanan özel bir arayüzün olması da bunun bir göstergesi.

ShiftDelete.Net
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme