Manyetik kilit nedir?

Teknoloji Firmaları
Günümüz kilitleri yerine geliştirilmiş olan elektrikli ve manyetik kilit sistemleri, eski kilit sistemlerine oranla kullanımı daha kolay ve daha güvenlidir. Elektrik akımına ihtiyaç duyulan bu sistem ...
EMOJİLE

Günümüz kilitleri yerine geliştirilmiş olan elektrikli ve manyetik kilit sistemleri, eski kilit sistemlerine oranla kullanımı daha kolay ve daha güvenlidir. Elektrik akımına ihtiyaç duyulan bu sistem de kullanım alanlarına göre kg (güç) seçeneği bulunmaktadır. Kilit karşılığı sayesinde kurulan düzene elektrik verildiği zaman kurulu plakalar mıknatıs vazifesi görerek tutunma sağlar. Karşı bölümde var olan metal plağı da, yüksek çekimiyle çekerek tutmaktadır. Elektromanyetik kilit ismi de verilen bu sistemler bir hayli küçük ebatlarda bulunmaktadır. Manyetik kilit ürünleri haricinde elektrikli kilit karşılıkları ile var edebileceğiniz güvenlik sistemleri de seçim yapılan sistemler içinde yer almaktadır.

Nasıl Çalışır?

Çoğunlukla küçük ebatlarda ve az bir enerji ile çalışan manyetik kilit günlük yaşamı olabildiğince kolaylaştırmaktadır. Vasati olarak üretilenlerin büyük bir bölümü 24 volt ve 12 volt ile çalışmaktadır. 60 kg ile 1500 kg ortasında tutma ve taşıma kapsama gücü bulunmaktadır. Şirketlerin seçimlerine göre, 60 kg, 180 kg, 1500 kg ve 500 kg 300 kg biçiminde farklı tutma ve taşıyabilme kapasiteleri bulunmaktadır. 

Ne İşe Yarar?

Bu kg alternatiflerinin manaları da, kapıya tatbik edilen baskının kuvveti karşısında açılıp açılmayacağını göstermektedir. 180 kg tutma ve taşıma kapasiteli alınan bir kapı en çok 180 kg değerinde yapılan, darbe ve tekmelere karşı muhafaza edicidir. Baskı 180 kg değerini aştığı zaman kapı da kendiliğinden otomatik olarak açılmaktadır. Bu sebepten sağlam güvenlik tedbirleri için, en yüksek tutucuya sahip kapılar seçilmelidir.

Nerelerde Kullanılır?

Manyetik kilit ve elektrikli kilitler genel manada acil çıkış kapılarında kullanılsa da, normal kapılar için de güvenlik amaçlı kullanılabilir. Binalarda, hastanelerde, ofislerde ya da bankalarda güvenlik mühim bir etken olduğu için kullanıma elverişlidir. Bu kilit sistemleri, uzaktan kumanda, kart okuyucu, şifreli geçiş, hareket algılayıcı ve çeşidi çok olan butonlar vasıtasıyla kontrol edilebilmektedir. Kullanımı ve emniyeti bir hayli mühim bir faktördür.

Daha detaylı bilgi için : www.netatek.com.tr web adresini ziyaret ederek ürünleri inceleyebilirsiniz.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur