LG’den ‘Ev Sineması’ Atağı

Teknoloji Firmaları
3D Ev Sineması Sistemlerini, popüler CINEMA 3D SMART TV’ler ile kombine etmek suretiyle LG, 3D Ev Sinema Sistemleri’ndeki lider pozisyonunu sağlamlaştırmayı hedefliyor.   LG CINEMA 3D...
EMOJİLE

3D Ev Sineması Sistemlerini, popüler CINEMA 3D SMART TV’ler ile kombine etmek suretiyle LG, 3D Ev Sinema Sistemleri’ndeki lider pozisyonunu sağlamlaştırmayı hedefliyor.
 
LG CINEMA 3D SMART TV ve CINEMA 3D SOUND HOME EV SİNEMA sistemi arasındaki sinerji, birbirleriyle eşleştirilmiş olarak sergilenecekleri perakende mağazalarda görülebilecek. 2012 yılının ilk yarısında piyasaya sürülmesi planlanan dört yeni 3D SOUND EV SİNEMA sistemi modeli arasında CES 2012’de ilk kez vitrine çıkan model ise BH9420PW.
 
"İster TV ister ses sistemleri olsun LG, en etkileyici haliyle 3D eğlencesi deneyimini sunmayı sürdürecek" diyen LG Ev Eğlence Sistemleri Şirketi Başkanı ve CEO’su Havis Kwon sözlerini şu şekilde sürdürdü: "CINEMA 3D Smart TV’lerimiz artık daha çok sayıda CINEMA 3D Sound Ev Sinema Sistemi ürünlerimiz ile eşleştirilerek tüketicilere komple 3D bir deneyim sunarken LG’nin 3D ses sistemlerindeki liderliğini de güçlendirecek."
 
BH9420PW modelinde sadece LG’ye ait olan ve Cinema 3D Smart TV’lerin ekranındaki görüntülerin konumuna ve hareketlerine göre sesi sürekli olarak senkronize eden 3D Sound Zooming Teknolojisi bulunuyor. Bunun neticesinde, izleyicileri gerçek 3D görüntü ve seslerle sarmalayan 3D televizyonlarının ekranında 3D Sound Zooming Teknolojisi ile benzersiz ve gerçekçi bir deneyim yaşayabiliyor. 3D Sound Zooming Teknolojisi, 3D televizyon ekranında görüntülenen çeşitli nesnelerin değişken derinliklerini analiz eden karmaşık bir algoritmaya dayanarak seste farklı derinlikler üretebiliyor.
 
İzleyiciyi böylesine sarmalayan bir 3D ses kalitesi sunan modeli, geleneksel ev sinema sistemlerindeki 5.1 kanal dört adet dikey 3D Hoparlör ekleyen BH9420PW, 9.1 hoparlör sistemi ile daha da geliştirildi. Dört adet dikey 3D Hoparlör, sesi yukarı doğru iterek mekanın dikey olarak da tamamen sesin yayılmasını sağlamaktadır. Aynı anda her bir dikey 3D Hoparlörün içinde bulunan 360º yansıtıcılar ise sesi mekandaki tüm noktalara eşit olarak ileterek, bir konser salonundaki kadar zengin bir akustik sağlıyor.
 
İzleyiciyi böylesine sarmalayan bir 3D ses kalitesi sunan modeli, geleneksel ev sinema sistemlerindeki 5.1 kanal dört adet dikey 3D Hoparlör ekleyen 9.1 hoparlör sistemi ile daha da geliştirildi. Dört adet dikey 3D Hoparlör, sesi yukarı doğru iterek mekanın dikey olarak da tamamen sele dolmasını sağlıyor. Aynı anda her bir dikey 3D Hoparlörün içinde bulunan 360º yansıtıcılar ise sesi tüm yönlerde yansıtarak bir konser salonundaki kadar zengin bir akustik yaratıyor.
 
Ayrıca, LG’ye ait eşsiz 3D DSP (sayısal sinyal işlemci) algoritmasını uygulamak suretiyle Ses alanı Genişletme Teknolojisi yatay ses alanını daha da genişletiyor ve dikey 3D Hoparlörler ile uyum içinde çalışarak gerçekten sarmalayan 360º etkili bir ses deneyimi yaratıyor. Bunun yanı sıra, 3D hoparlörler "en etkin ses noktası" özelliğiyle, izleyicileri odanın neresinde olurlarsa olsunlar, olayın ortasındaymış gibi hissettiren bir ses sistemine sahip.
 
BH9420PW modeli, izleyicilere daha geniş bir 3D deneyimi sunabilmek üzere Smart TV televizyon özelliği ile donatılmıştır. Bu sayede sıradan bir 3D TV, LG 3D Zone gibi yüksek kaliteli çeşitli içerik hizmet ve uygulamalarıyla, gittikçe artan çeşit ve miktarda 3D içerikten oluşan LG’nin Smart TV ekosistemine erişim sağlayabilmektedir.
 

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme