Jobs, Android’i Yok Etmeyi Planlıyormuş

Teknoloji Firmaları
Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Apple’ın önceki hafta yaşamını yitiren efsanevi yöneticisi Steve Jobs, Google’ın Android işletim sistemini çıkarmasını ‘büyük soygun” ...
EMOJİLE

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Apple’ın önceki hafta yaşamını yitiren efsanevi yöneticisi Steve Jobs, Google’ın Android işletim sistemini çıkarmasını ‘büyük soygun” olarak görüyordu. Jobs, Android’i yok etmek için Apple’ın kasasındaki tüm parayı harcamayı bile göze almıştı.
 
Bu iddialar, Jobs’ın ölmeden birkaç ay önce biyografisini yazdırdığı ünlü yazar Walter Isaacson’a ait. Isaacson, CBS televizyonuna yayınalanan 60 Dakika adlı programda, Jobs’ın Android yüzünden Google’a çok kızgın olduğunu, işletim sistemini ‘çalıntı’ olarak gördüğünü ve ona karşı ‘termonükleer’ savaş yürüteceğini söylediğini aktardı.
 
Isaacson, Jobs’ın kendisine "Bu yanlışı düzeltmek için son nefesimi de, Apple’ın bankadaki 40 milyar dolarını da son damlasına kadar harcayacağım" dediğini söyledi. Isaacson’ın açıklamaları, analistlerin, Apple’ın son aylarda Samsung ve HTC’ye yönelik dava süreçlerinin de aslında Android’i hedef aldığı yorumlarını doğrular nitelikte.
 
‘AMELİYAT İÇİN ÇOK GEÇ KALDIM’
 Steve Jobs ayrıca, hastalığıyla ilgili ilginç açıklamalarda da bulunmuş. Isaacson’ın aktardığına göre Jobs, kendisine ilk kez pankreas kanseri teşhisi konduğunda işi ciddiye almamış ve ameliyatı reddetmiş. Özel beslenme rejimi ve alternatif tıp yöntemleri uygulayarak hastalıkla mücadele etmeye çalışan Jobs, daha sonra ameliyat ve tedavi için çok geç kalmış olmaktan büyük pişmanlık duymaya başlamış. Nitekim ameliyat olmaya karar verdiğinde pankreasındaki tümör çoktan büyümüş ve komşu dokulara sıçramış haldeymiş.
 
Isaacson, Jobs’taki pankreas türünün ağır ilerleyen bir tür olduğu için zamanında müdahaleyle iyileşme ihtimalinin yüksek olduğu, ancak Jobs’ın aletrnatif ve spiritüel yollara başvurarak zaman kaybettiği yolundaki söylentileri de doğruladı.
 
Steve Jobs’ın Walter Isaacson tarafından hazırlanan ve kendisinin de onayladığı biyografi kitabı önümüzdeki günlerde tüm dünyada piyasaya çıkacak.

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme