İTÜ ARI’dan girişimcilere Amerika fırsatı

Teknoloji Firmaları
İTÜ ARI Teknokent açıklamasına göre, Chicago 1871’de ofis açan İTÜ ARI Teknokent, Türkiye’deki teknoloji girişimcilerini uluslararası pazarlarla buluşturmaya hazırlanıyor. İTÜ ARI Tekn...
EMOJİLE

İTÜ ARI Teknokent açıklamasına göre, Chicago 1871’de ofis açan İTÜ ARI Teknokent, Türkiye’deki teknoloji girişimcilerini uluslararası pazarlarla buluşturmaya hazırlanıyor. İTÜ ARI Teknokent, teknoloji üreten yenilikçi firmaları yurt dışına taşımak için sadece bu yıl 1,8 milyon lira harcayarak, girişimci firmaların yeni iş ortaklıkları kurmalarını destekleyecek.

 İTÜ ARI Teknokent’in ofisini açtığı Chicago 1871, Amerika’nın önde gelen donanım, nanoteknoloji, biyoteknoloji ve robotik girişimcileri ile Northwestern, Chicago ve Illinois Üniversiteleri, Techstars kuluçka merkezleri ve iş geliştirme ofislerine ev sahipliği yapıyor.

Chicago 1871, ekosistemi içerisine alacağı kurumları uzun bir süreç içerisinde farklı değerlendirme kriterlerine göre inceliyor ve sonrasında merkeze kabul ediyor. Bu yöntem ile uzun soluklu ve sağlam iş ortaklıkları kuran merkez, kabul ettiği kurumlara eğitim, uluslararası yatırımcıyla buluşma, mentorluk ve danışmanlık hizmetleri, dünya genelinde panel ve konferanslara katılım, ofis ve konferans salon kullanımları gibi avantajlar sağlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Kenan Çolpan, yeni teknoloji geliştiren girişimcilerin dünyaya açılan kapısı olma yolunda bir adım attıklarını ifade etti. Chicago 1871’te ofis açmanın çok zor olduğuna dikkati çeken Çolpan, şunları kaydetti:

“Chicago 1871’e kabul edilmek için çok farklı aşamalardan geçmek gerekiyor. İTÜ ARI Teknokent olarak uzun bir süredir dahil olduğumuz bu süreci başarıyla tamamlayarak ofisimizi açtık. Türk teknoloji girişimcilerine rekabetin üst düzey yaşandığı ancak vadettikleriyle eşsiz imkanlar sunan Amerika’da bir destek eli sunuyoruz. Girişimcilerimizin bu eli tutarak Türkiye’den çıkan uluslararası bir marka haline gelmelerine imkan sağlayacak olmak bize gurur veriyor.”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme