İşte Microsoft’un yeni CEO’su

Teknoloji Firmaları
Microsoft’un yeni CEO’su belli oldu. Amerika’nın Sesi’nin haberine göre Nadella, şirketin kurucusu ve ilk yöneticisi Bill Gates ve daha sonra Gates’in yerini alan Steve Ba...
EMOJİLE

Microsoft’un yeni CEO’su belli oldu. Amerika’nın Sesi’nin haberine göre Nadella, şirketin kurucusu ve ilk yöneticisi Bill Gates ve daha sonra Gates’in yerini alan Steve Ballmer’ın ardından Microsoft’un tarihindeki üçüncü başkan olacak. Bill Gates ve Steve Ballmer, geçtiğimiz Ağustos ayında görevi devredeceklerini ve faal yöneticilikten emekliye ayrılacaklarını belirtmişlerdi.

Satya Nadella, CEO seçilmeden önce Microsoft’un yazılım programlarının internet üzerinden satışından sorumlu bölümün yöneticiydi.  

Microsoft, Nadella’nın CEO koltuğuna geçmesiyle birlikte, şirketin kurucusu Bill Gates’in yönetim kurulu başkanlığından ayrılarak teknoloji danışmanlığı görevini üstleneceğini bildirdi. Bill Gates’ten boşalan yönetim kurulu başkanlığı koltuğuna da John Thomson’un geçeceği belirtildi.

Hindistan doğumlu olan Satya Nadella, genç yaşta Amerika’ya göç etti. Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği dalında Wisconsin-Milwaukee Üniversitesinden alan Nadella, Chicago Üniversitesinde de işletme dalında yüksek lisans derecesi aldı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur