İşte Google Glass’ın ilk rakibi

Teknoloji Firmaları
Giyilebilir teknoloji firması Vuzix, akıllı gözlüğü M100′ün ön sipariş verenlere ve geliştiricilere gönderildiğini açıkladı. Akıllı gözlük bu ayın sonuna doğru herkes için satın alınabilir olacak. Vuz...
EMOJİLE

Giyilebilir teknoloji firması Vuzix, akıllı gözlüğü M100′ün ön sipariş verenlere ve geliştiricilere gönderildiğini açıkladı. Akıllı gözlük bu ayın sonuna doğru herkes için satın alınabilir olacak. Vuzix M100, ticari olarak satışı yapılan ilk akıllı gözlük oldu ve 2014′te ‘beta’ sürecini tamamlaması beklenen Google Glass’ın ilk rakibi olarak pazardaki yerini aldı.

Vuzix M100, 200 nit parlaklığa sahip olan 4 inç WQVGA ekranla donatılmış ve 1 GHz’lik OMAP 4430 işlemciye, 1 GB belleğe, microSD kart ile 32 GB’a kadar artırılabilen depolama alanına, Bluetooth 4.0 ve WiFi bağlantı teknolojilerine sahip. M100 Android 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi ile çalışıyor ve gürültü önleyici dahili bir mikrofonla birlikte geliyor.

Akıllı gözlük tuşlarla, sesle, hareketle ve Bluetooth ile bağlanılan bir akıllı cihaz ile kontrol edilebiliyor; şu an için yalnızca Android’li telefon ve tabletler bağlanılabiliyor ancak, Vuzix iOS desteğinin de geliştirildiğini açıkladı.

5 MP kamerası ile 1080p video çekebilen M100, gri ile beyaz renk seçeneklerine ve 1000 dolar fiyat etiketine sahip. Google Glass’ın deneme sürümü ise 500 dolar daha pahalı olarak 1500 dolara satılıyor.

Stuff.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur