İşte 2012’nin teknoloji harikaları

Teknoloji Firmaları
Her yıl bu zamanlar yeni yılın sabırsızlıkla beklenen ürünleri seçilir. Bu yılda merak edilen beklenen ürünler belirlendi.Bu yıl listede 16 ürün yer almaya hak kazandı. Piyasa çıkacak pek çok yeni ürü...
EMOJİLE

Her yıl bu zamanlar yeni yılın sabırsızlıkla beklenen ürünleri seçilir. Bu yılda merak edilen beklenen ürünler belirlendi.Bu yıl listede 16 ürün yer almaya hak kazandı.

Piyasa çıkacak pek çok yeni ürü arasında seçilen listede yeni yılın en revaçta ürünleri yer alıyor.
Nintendo Wii U, Nintendo’nun sektörde devrim yaratan yeni ürününde dokunmatik ekran özelliği ile dikkat çekiyor. Daha da ilgi çekici olan kısım ise Wii U yeni oyunlarını TV kapalıyken bile oynayabileceksiniz. Sıradan bir düzenleme ile Wii1080p görselleri destekleyerek yeni oyun aksesuarları ile 2012’de dükkânlarda yer alacak.

Google Ice Cream Sandwich
Listenin sabırsızlıkla beklenen bir diğer ürünü ise Google ile Samsung’un birlikte açıkladığı Ice Cream Sandwich, Android yazılım platformunda yeni nesli temsil ediyor. AsiaD konferansında açıklanan Ice Cream Sandwich, resmi olarak Gingerbread 2.3’ü alan akıllı telefonlar, Ice Cream Sandwich’i kullanmaya başlayabilecek. Android yazılımına artılar getiren Sandwich, görsellik ve işlevsellik açısından iddialı yeniliklerle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Ve aynı zamanda rakiplerine göz kırpıyor. Yeni nesil Android Ice Cream Sandwich’in özelliklerinden bahsetmeden önce, akıllı telefon pazarında Ice Cream Sandwich’in yer almaması için hiçbir neden yok ve yeni nesil Android, Google’ın gurur duyacağı bir yazılım unvanına sahip olacak.

iPad mini
Steve Jobs’un ölümü ile işler biraz karışmış olsa da gözler Apple’de. iPhone 5’i beklerken iPhone 4S biraz haya kırıklık yaratsa da şimdi iPad mini beklentisi heyecan yaratıyor. Amazon tarafından üretilen Kindle Fire’ın daha küçük ebatlara sahip bir tablet olması ve fonksiyonellik açısından oldukça iyi bir performans göstermesi aslında bu yeni iddianın en önemli dayanağını oluşturuyor. Fakat Kindle Fire’ın en önemli handikapının küçük ekranı nedeni ile gazete vergilerin okunmasında güçlük oluşturmasıydı. Fakat en önemli artıları arasında da bir tabletten beklenen birçok fonksiyonun daha küçük ve rahat taşınabilir bir tablet tarafından da yapılabilmesiydi. iPad Mini’nin 250 ila 300 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacağını belirtirken, Apple’ın iPad Mini’yi geliştirmesinde Amazon’un etkili olduğuna dikkat çekti.

2012 netbook’lar içinde göz kamaştıracak bir yıl olacak. Performansı düşük eski modeller yerini bu yıl ultrabook’lara dönüşecek.

Apple’ın yeni nesil MacBook Air’ı içinde verilen tarih 2012. Yeni dizaynları ve 15 inch ekranı ile en ince olma unvanını elden bırakmayacak. Apple demişken sırada bekleyen Apple TV iPad3 ve iPhone 5 de 2012’de beklenen ürünler arasında.

Kindle Fire ve ünlü kitap basım-yayımevi Barnes & Noble’ın Nook tableti piyasayı kızıştıracak diğer yeni tabletler. Bu iki tablet 2011 yılı içinde piyasada olacak. Asus’un Prime’ı ise Aralık ayında piyasaya sürülecek. Asus ayrıca Honeycomb’la piyasaya süreceği tabletinin 2012 yılı içinde Ice Cream Sandwich’e uygun hale getirileceği sözünü de vermiş bulunuyor.

Play Staiton Vita
Sony’nin yeni nesil taşınabilir oyun konsolu. ABD’de 22 Şubat’ta rafları dolduracak.Çift analog kullanım  dokunmatik erken PS3’ün grafikleri ve WiFi özellikleri ile 249 dolardan satışa çıkacak.  Resmi adı PlayStation Vita’dır (PS Vita). "Vita" Latince "Hayat" demektir ve gerçek dünya içeriği içinde zengin oynanabilirlik ve sosyal bağlantının devrimsel bir birleşimini sunduğu için bu adın yeni nesil taşınabilir bir eğlence sistemi için en uygun ad olduğu düşünüldüğü için seçildi. Sony Computer Entertainment günlük hayatınızın her boyutunu bir eğlence deneyimine dönüştürmeyi amaçlıyor.

Windows 8
Windows 8, ilk olarak Build adı verilen bu etkinlikte tanıtıldı. Windows 8 ne zaman çıkacak en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Microsoft’un Windows 8 geliştiricilerinin gönderdiği bir blog yazısına göre, Windows 8′de tablet bilgisayarlar için özel bir giriş sistemi geliştiriliyor. Microsoft mühendislerine göre bilgisayar ya da cep telefonu şifresi için karakter ve harfler kullanmak çok demode olmuştu ve oluşturulan şifrelerin unutulması çok sık yaşanan problemler arasında yer almaktaydı. Windows 8 geliştiricileri bu sorunu çözmek için alternatif bir metot geliştirdiler.Yeni yöntemek göre Windows 8 kullanan cep telefonu ya da tablet bilgisayarınızın açılış sayfasına istediğiniz bir resmi yükleyeceksiniz. Ve resimde şifre olarak bir bölgeyi seçebilecek, daha sonra ise cihazı açtığınızda o bölgeye dokunarak sisteme giriş yapılabilecek.

Nikon D800
Nikon D800 36 megapiksel çözünürlüğe sahip. (Piksel olarak 7360×49125 ) USB 3.0 desteği, 25600 maksimum ISO, Expeed 3 işlemcisi, saniyede 4 kare seri çekim ve Full HD video çıkışı fotoğraf makinesinin diğer fonksiyonları. 200 bin gibi muadillerinin iki katı bir enstantane ömrü sunan D800, HDMI çıkışından sıkıştırılmamış video görüntüsü verebilecek.

Canon 5D Mark III
Canon 5D Mark III ‘ün daha önce açıklanan özellikleri
26,4 milyon efektif piksel
 ISO 102400
 19 noktalı AF sistemi, 3 çapraz tip puan
 DIGIC 5 İşlemci
 4.9 kare sürekli çekim
 63 bölgeli iFCL ölçüm
 1.040.000 LCD nokta
 Gelişmiş kamera kavrama
 Geliştirilmiş pentaprism, 100% çerçeve kaplama

Gazeteport 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme