İş mülakatı en zor olan şirketler

Teknoloji Firmaları
 Glassdoor sitesinin yaptığı araştırma, şirketleri mülakat zorluklarına göre sıraya koydu ve beklenenden oldukça farklı bir tablo ortaya çıktı. Google, mülakatlarında sorduğu zeka bilmeceleriyle ...
EMOJİLE

 Glassdoor sitesinin yaptığı araştırma, şirketleri mülakat zorluklarına göre sıraya koydu ve beklenenden oldukça farklı bir tablo ortaya çıktı.

Google, mülakatlarında sorduğu zeka bilmeceleriyle tanınıyor ki bunun sebebi kademelerine en iyilerin ve zekilerin yerleştiğinden emin olabilmek. Fakat yapılan yeni bir araştırmaya göre en zor iş mülakatları Google’ın değil.

Verilerini isimsiz çalışanlarından gelen değerlendirmeler üzerine temellendiren Glassdoor isimli kariyer sitesi, Google’ın mülakatlarının zorluk derecesine göre sekizinci sırada yer aldığını kaydetti. Birinci sıraya yerleşense danışmanlık firması McKinsey & Company.

Google’a ek olarak, listedeki on şirketin kalanı şöyle sıralanıyor: ThoughtWorks, Boston Consulting Group, Gartner, Bain & Co., Rolls-Royce, ZS Associates, Stryker ve HubSpot. Top 25′teki diğer teknoloji şirketlerinin içinde Microsoft (16.sırada), Citrix (19) ve Facebook (22) da yer alıyor. Araştırma, danışmanların en titiz eleme sürecine sahip olduğunu göstermekle kalmadı aynı zamanda ortalama mülakat süresinin 2010′da 12 gün iken 2013′te -şimdiye kadar -23 güne ulaştığını ortaya koydu.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme