iPhone 5 öncesi Apple’da şok istifa

Teknoloji Firmaları
iPhone 5 tanıtımına saatler kalmışken iPhone 4S’in en çok ses getiren özelliği olan Siri’nin kurucularından Adam Cheyer istifa etti. Tüm dünyada gözler bugün tanıtılacak iPhone 5’in ...
EMOJİLE

iPhone 5 tanıtımına saatler kalmışken iPhone 4S’in en çok ses getiren özelliği olan Siri’nin kurucularından Adam Cheyer istifa etti.

Tüm dünyada gözler bugün tanıtılacak iPhone 5’in tanıtım etkinliğine çevrilmişken Apple’da beklenmedik bir istifa gerçekleşti. 2010 yılı itibariyle 200 milyon dolarlık bir anlaşma ile Apple’ın bünyesine katılan Siri’nin kurucularından olan Adam Cheyer dün itibariyle Apple’da bulunan Siri’yi geliştirme görevinden istifa etti.

Siri’nin fikir babası olarak bilinen Adam Cheyer’ın ilk başlarda istifanın sebebi bilinmese de olaydan sonra Xconomy’e mail atan Adam Cheyer istifa haberlerini doğrulayarak, işi bırakma sebebinin ise kişisel sebeplerden dolayı olduğunu belirtti. Ayrıca yakın zamanda iş konusunda herhangi bir planının olmadığını da belirten Adam Cheyer, Apple’ın rakiplerinden birisine geçecek iddialarına da noktayı koymuş oldu.

Bakalım sık sık eleştirilere maruz kalan Siri’nin akıbeti fikir sahibi ve kurucusu olmadan ne olacak? Öte yandan olay ile ilgili herhangi bir açıklama yapmayan Apple cephesi tamamiyle iPhone 5 tanıtımına odaklanmış gibi gözüküyor.

Teknokulis

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme