iOS 7’de büyük güvenlik açığı

Teknoloji Firmaları
iOS 7 Güncellemesi Yapanlar Bu Sorunun Önüne Geçemedi: Kişisel Bilgileriniz Tehdit Altında Apple’ın 6 beta sürümden sonra yayınladığı final sürümü Golden Master ile iPhone kullanıcılarının (uyum...
EMOJİLE

iOS 7 Güncellemesi Yapanlar Bu Sorunun Önüne Geçemedi: Kişisel Bilgileriniz Tehdit Altında

Apple’ın 6 beta sürümden sonra yayınladığı final sürümü Golden Master ile iPhone kullanıcılarının (uyumlu modellerde) %60’ı tarafından kullanılan iOS 7’de ortaya çıkan sorunlara her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor.

 

Özellikle güvenlik ile ilgili bölümlerde ortaya çıkan açıklardan bugüne kadar en bilineni geçtiğimiz hafta ortaya çıkan iOS cihazlara konulan parolanın çok basit olarak etkisiz hale getirilmesiydi.

 

Hızlı bir şekilde bu sorunu çözen iOS 7.0.2 güncellemesini yayınlayan Apple’ın bu sorunu hala çözemediği ortaya çıktı. Dany Lisiansky adlı YouTube kullanıcısının paylaşmış olduğu 1:40 dakikalık video ile iOS 7.0.2 sürümünde de kilit ekranındaki parolanın nasıl atlatılacağı anlatılıyor.

 

D.Lisiansky’nin bulduğu açık sayesinde parola ile kilitlenmiş bir iPhone’da Siri ile telefon görüşmesi yaptıktan sonra; fotoğraflar, rehber ve mesajlara ulaşabiliyor.

 

Siri ile bir telefon görüşmesi yapın

 

FaceTime düğmesine tıklayın

 

FaceTime uygulaması göründüğünde, güç düğmesine tıklayın.

 

iPhone kilidini açın.

 

Diğer taraftaki FaceTime aramasını cevaplamayın ve bitirin.

 

Birkaç saniye bekleyin

 

Artık fotoğraflara, rehbere ve mesajlara ulaşabilirsiniz.

 

Bu güvenlik açığından etkilenmek istemiyorsanız; Siri’yi veya FaceTime görüşmelerini kapatabilirsiniz. Bakalım önümüzdeki günlerde Apple bu konu ile ilgili yeni bir güncelleme yayınlayacak mı?

Uzmanabi.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme