Instagram’a çevrimdışı özelliği geldi

Teknoloji Firmaları
600 milyon kullanıcıya sahip, popüler sosyal medya platformu Instagram, gelişmekte olan ülkeleri düşünerek platformunda büyük bir yeniliğe imza attı. Kullanıcılara böylece daha iyi hizmet vermeyi hede...
EMOJİLE

600 milyon kullanıcıya sahip, popüler sosyal medya platformu Instagram, gelişmekte olan ülkeleri düşünerek platformunda büyük bir yeniliğe imza attı. Kullanıcılara böylece daha iyi hizmet vermeyi hedefleyen sosyal medya devi, internetin bulunmadı yerlerde de Instagram’ın kullanılabileceği bir özellikle kullanıcılarının karşısına geliyor.

Mobil internet teknolojisi 4.5G ile ciddi yol kat etmeyi başladı. Hatta dünya genelinde testleri başlayan 5G teknolojisi, yakın zamanda mobil internet kullanıcılarının hızlarını ciddi üst seviyelere taşıyacak. Fakat gelişmekte olan ülkelerin büyük şehirleri dışında kırsal kesimlerde ise ne yazık ki 3G dahi ciddi manada oturtulabilmiş değil. Hatta telefonların çekmediği veya çekmekte zorlandığı bölgeler dahi günümüzde mevcut.

Sosyal medya devi Instagram ise bu durumu göz önünde bulundurarak platformuna çevrimdışı özelliğini getiriyor. Bu yeni özellik daha önce indirilen içeriğe göz atmanıza olanak sağlıyor. Böylece mesajlar, beğenme, kaydetme ve yorum yapma özellikleri bu modda aktif olarak kullanılabiliyor. Yaptığınız bu işlemi ise platform İlk çevrim içi duruma geçtiğinizde senkronize ediyor. Ayrıca ziyaret edilen profiller, arama sekmesinde ön belleğe alınmış sayfalar ve kişiler çevrim dışı modda görüntülenebilecek.

Instagram’ın bu yeni özelliği, mobil internetin çekim noktasında sıkıntı yaşayan kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayacak. Hikayeler özelliği ise aktif internete ihtiyaç duyduğu için çevrim dışı modda kullanılamıyor. Lakin yakın zamanda yapılacak çalışmalarla birlikte şirket, çevrim dışı moda daha birçok özellik eklemeyi hedefliyor.-Yenişafak

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur