HTC akıllı saat yapıyor

Teknoloji Firmaları
Giyilebilir teknoloji pazarına giriş yapacağı söylenen HTC’nin, Google Now hizmetini odağına alanbir akıllı saat üzerinde çalıştığı belirtiliyordu. 2014 yılı içerisinde de birçok üretici akı...
EMOJİLE

Giyilebilir teknoloji pazarına giriş yapacağı söylenen HTC’nin, Google Now hizmetini odağına alanbir akıllı saat üzerinde çalıştığı belirtiliyordu. 2014 yılı içerisinde de birçok üretici akıllı saatlerini ve giyilebilir cihazlar için işletim sistemini kullanıcılara duyurdu. En son ise Turkcell, akıllı bilekliği T-Fit’i tanıttı. Bu kervana yakın bir zamanda HTC’de katılacak.

Akşam’da yer alan habere göre HTC, akıllı saatini ağustos sonu veya eylül başı gibi piyasaya sunabilir. Akıllı saatin Motorola’nın Moto 360‘ı gibi dairesel bir tasarım sahip olacağı söyleniyor. Dayanıklı metal ya da polikarbonat bir gövdesi olacağı tahmin edilen akıllı saatin, HTC’nin One M8 serisi cihazlarla uyumlu olacağı belirtiliyor. Saatin, Android Wear işletim sistemiyle çalışacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

Analistlere göre akıllı saat pazarı önümüzdeki yıllarda büyüyen en büyük sektörlerden biri olacak. Strategy Analytics’e göre geçen yıl dünya çapında 1,9 milyon akıllı saat sevkiyatı yapıldı. Bu sayının ise giderek artacağı ifade ediliyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme