Hacker’lar Sony’ye Tekrar Saldıracak

Teknoloji Firmaları
Sony’nin başı hacker grupları ile dertte. IRC ortamında duyuru yapan bir hacker grubu, Sony’ye tekrar saldıracağını söyledi. Hatta önceki saldırılardan aldığı kullanıcı adı, kredi kartı nu...
EMOJİLE

Sony’nin başı hacker grupları ile dertte. IRC ortamında duyuru yapan bir hacker grubu, Sony’ye tekrar saldıracağını söyledi.

Hatta önceki saldırılardan aldığı kullanıcı adı, kredi kartı numarası ve adres gibi  verileri web sitelerinde yayınlayacaklarını belirtti.

Microsoft, Ayağına Gelen Fırsatı Kaçırmadı

Bu saldırı başarılı olursa, Sony sunucuları birkaç hafta içinde üçüncü kez teslim olmuş olacak. Sony’nin bu teslimiyeti birçok kişiyi harekete geçirdi. FBI’dan tutun, adalet bakanlığı, New York başsavcılığı ve birçok büyük güvenlik şirketi bu olayı araştırıyor.

Peki bu saldırılar neden başladı? Söylentilere göre Sony, PlayStation 3’ün Rootkey’ini sitesinde yayınlayan George Holtz (Geohot) adlı hacker’i mahkemeye vermesinden sonra, Anonymous adlı hacker grubu Sony sunucularına saldırdı.

Sony, Apple iPhone için Jailbreak yazan ve bu konuda ünlenen Geohot’u dolandırıcılıktan ve telif hakkı yasasını çiğnediği için California’da mahkemeye verdi. Apple gibi sessiz kalmayan Sony, mahkeme kararıyla Geohot ile anlaştı.

Birçok kişiden büyük destek gören ve hayranları  tarafından avukat masrafları karşılanan Geohot, bundan sonra Sony PlayStation 3 cihazları için hack işlemi yapmayacağını ve yayınladığı key’leri kaldıracağını belirtti.

Bu olaydan sonra, Sony sunucularına saldırı başladı ve firma 70 milyon veriyi hacker gruplarına kaptırdı. Çalınan bu veriler, sonraki günlerde çeşitli forumlarda satıldı. Sony, bunun üzerine servislerini kapattı.

Sony, saldırıları fark ettiğinde iş işten geçmişti. Hatta hacker’lar sunucularında Anonymous adlı bir doküman bıraktılar. Bu dokümanın içinde, Anonymous adlı hacker grubunun sözü olan “We are Legion” yazıyordu.

shiftdelete.net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme