Hacker’ı işe aldı, bir yıl sonra kovdu

Teknoloji Firmaları
Apple’ın bir yıl öncesine kadar baş belası olan ve iPhone ve iPad’leri "kırmak" için kullanılan jailbreakme yazılımı geliştiren Nicholas Allegra, Apple’da staja başlamasınd...
EMOJİLE

Apple’ın bir yıl öncesine kadar baş belası olan ve iPhone ve iPad’leri "kırmak" için kullanılan jailbreakme yazılımı geliştiren Nicholas Allegra, Apple’da staja başlamasından tam bir yıl sonra işten kovuldu.

Apple’ın bir yıl öncesine kadar baş belası olan ve iPhone ve iPad’leri "kırmak" için kullanılan jailbreakme yazılımı geliştiren Nicholas Allegra, Apple’da staja başlamasından tam bir yıl sonra işten kovuldu. Allegra, olayı Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Apple’ın Allegra’yı kapı önüne koymasının nedeni ise cevap verilmeyen bir e-posta oldu. Allegra, gelen bir e-postaya dönüş yapmadığını, Apple’ın da bunu gerekçe göstererek kendisiyle yollarını ayırdığını kaydetti. 19 yaşında olan Allegra, 8 yaşlarındayken Visual Basic isimli yazılımını öğrendi ve ilerleyen yaşlarında da hack yazılımlarıyla uğraştı. Jailbreakme ile Apple’ın dikkatini çekeren Allegra, bir yıl önce ağustosta staja başladı.  

Güncelekonomi

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme