Google’dan dev adım!

Teknoloji Firmaları
Satın aldığı sekiz robot firmasıyla dikkat çeken Google, şimdi de makine öğrenimi alanında hizmet veren bir şirket satın aldı. Google’ın, makine öğrenimi algoritmaları geliştiren DeepMind firması için...
EMOJİLE

Satın aldığı sekiz robot firmasıyla dikkat çeken Google, şimdi de makine öğrenimi alanında hizmet veren bir şirket satın aldı. Google’ın, makine öğrenimi algoritmaları geliştiren DeepMind firması için 400 milyon dolar ödediği belirtildi.

Birkaç ay içinde sekiz robot firması birden satın alan teknoloji devi, şimde de makine öğrenimi alanında adım atarak, Londra merkezli DeepMind firması için 400 milyon dolar ödedi.

CNET’in haberine göre, DeepMind, ‘genel amaçlı öğrenme algoritmaları geliştirmek için makine öğreniminden sistem sinirbilimine kadar birçok tekniği’ kullanıyor. Şirketin ilgilendiği alanlar arasında ticari uygulamalar, simülasyonlar, e-ticaret ve oyunlar yer alıyor.

İlk olarak Recode sitesi tarafından duyurulan anlaşmaya göre, Google CEO’su Larry Page satın alımda doğrudan rol aldı. ABD’li elektronik devi, anlaşmanın detayları hakkında bilgi vermedi.

Google, robot teknolojisine adım atmasının yanı sıra makine öğrenimi alanında ilerlemek için geçtiğimiz yıl kuantum bilgisayarlara odaklanan bir laboratuvar da açmıştı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme