Google Songza’yı satın aldı

Teknoloji Firmaları
Çevrimiçi müzik dinleme pazarının giderek büyümesi dev firmaların da bu alana giriş yapmasına neden oluyor. Geçtğimiz günlerde Beats’i satın alan Apple’ın ardından Google da müzik alanında...
EMOJİLE

Çevrimiçi müzik dinleme pazarının giderek büyümesi dev firmaların da bu alana giriş yapmasına neden oluyor. Geçtğimiz günlerde Beats’i satın alan Apple’ın ardından Google da müzik alanında yeni bir satın almaya gitti.

Online müzik dinleme servisi olan Songza, Google tarafından satın alındı. Satış fiyatı ile ilgili olarak resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak görüşmeler sırasında New York Post Gazetesi 15 milyon dolarlık bir teklifin yapıldığını iddia etmişti.

Yedi yıl önce kurulan Songza’nın 5.5. milyon kullanıcısı bulunuyor. Şirketle benzer işler yapan Spotify’ın 40, Pandora’nın ise 70 milyon  kullanıcısı bulunuyor. Songza rakiplerine göre çok az abone sayısına sahip olsa da, Google’ın firmayı kendi servisi Google Play Music ile entegre edeceği düşünülüyor.

Sognza’nın en önemli farklarından biriyse kullanıcının dinlediği müziği günün saatine, hava durumuna ve aktivitelere göre ayarlayabilmesi. Google’ın Songza’nın bu özelliğini de geliştirmesi bekleniyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme