Google, Neden Motorola’yı Satın Aldı?

Teknoloji Firmaları
Google’ın 12.5 milyar doları gözden çıkararak Motorola Mobility’yi satın almasının arkasında hangi neden yatıyor? Bunun cevabı tabi ki mobil donanıma ve kritik önemdeki teknolojiye sağlaya...
EMOJİLE

Google’ın 12.5 milyar doları gözden çıkararak Motorola Mobility’yi satın almasının arkasında hangi neden yatıyor? Bunun cevabı tabi ki mobil donanıma ve kritik önemdeki teknolojiye sağlayacağı daha kolay erişim ve daha geniş bir fikri haklar portföyü.

ABI Research’ten Kevin Burden’a göre bu satın almaya karşı "bir takım tepkiler" ortaya çıkacak, bazı uzun dönemli sorular akıllara takılacak. Örneğin Android’e olan gelişen endüstri desteği, Google’ın lisans sahipleri ile direkt rekabete girmesi sonucunda azalacak mı? Samsung, Huawei veya HTC gibi şirketler, stratejilerini rakip bir platform üzerine mi kuracaklar?

Burden, konu hakkında şunları söylüyor: "Google, lisans sahiplerinin Android’i yasal olarak korumada karşılaştıkları sorunlar hakkında nispeten sessizdi." "Şimdi tüm lisans sahipleri, yasal konumlarının sağlamlaştığını, ancak Android’e bağlılıklarının daha çok risk altında olabileceğini düşünüyor."

Burden, Motorola’nın telefon ve tabletlerin ötesinde dijital ev aletlerinde de güçlü olduğunu, Google’ın bundan faydalanabileceğini de sözlerine ekliyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme