Google Motorola’yı Satın Alıyor!

Teknoloji Firmaları
Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle; Mobil dünya yeni yatırımlarla birlikte hiç görülmemiş bir savaşın içerisine giriyor. Apple’ın iPhone ...
EMOJİLE

Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle;

Mobil dünya yeni yatırımlarla birlikte hiç görülmemiş bir savaşın içerisine giriyor. Apple’ın iPhone ile sektörün en çok satan akıllı telefonunu yaratması diğer firmaları da harekete geçirdi.

Üst üste gelen alternatif ürünlerin iPhone başarısını yakalayamaması nedeniyle sektördeki dengeler bir türlü yerine oturamamıştı. Ancak, iPhone’un arkasındaki gücün sadece donanımsal olmadığını fark eden rakipler bu konuda en büyük atılımı attılar.

Microsoft’un Nokia ile gücünü birleştirmesinden sonra, şimdiyse uzun süredir mobil piyasada aradığını bulamayan iki firma anlaşma masasına oturdu.

Google, yaptığı basın duyurusuyla 12.5 milyar dolar karşılığında Motorola’yı satın alacağını dünyaya açıkladı.

Nexus 1 ve 2 ile mobil piyasa hakkında bilgi toplayan firma, kendi ismiyle bu sektöre giremeyeceğini anlamıştı. Android işletim sistemiyle iOS’u zorlayan Google, Motorola’nın üretim gücüyle iPhone’a rakip yeni telefonlar hazırlamak istiyor.

Motorola’a geçtiğimiz 5 yılda son 20 yıldaki başarısının altında ezilmiş ve sektörün gerisinde kalmaya başlamıştı. Droid adını verdiği akıllı telefonlarla ABD pazarında iyi bir çıkış yapan Motorola dünya pazarına açılamadığı için bu başarısı yarım kaldı.

Satın alma işlemi önümüzdeki günlerde tamamlanacak. 2012’de ise Google, Motorola’nın yaklaşık yüzde 60’lık hisesine sahip olacak.

ShiftDelete.Net

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme