Google + Mesajlarınızı Anket Yapın

Teknoloji Firmaları
Kısa sürede 25 milyon kişiye ulaşan Google+ şu anda Facebook kadar yetenekli değil. Şimdilik açık beta aşamasını sürdüren Google + yakında tam anlamıyla aktif haline gelecek. Şu anda bir iki ilginç yö...
EMOJİLE

Kısa sürede 25 milyon kişiye ulaşan Google+ şu anda Facebook kadar yetenekli değil. Şimdilik açık beta aşamasını sürdüren Google + yakında tam anlamıyla aktif haline gelecek.

Şu anda bir iki ilginç yöntemle, Facebook’taki özelliklerden bazılarını Google + üzerinde kullanmanız mümkün. Örneğin, Google + ile anket düzenleyebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte Google + ile anket düzenlemenin yolu.

Adım 1

Google + henüz bir anket paylaşım özelliğine sahip değil. Ancak attığınız normal bir iletiyi ufak ayarlarla birlikte anket haline getirebilrisiniz.

İlk adımda istediğiniz soruyu akış kısmına yazın. Daha sonra ise bir sonraki adıma geçmek için hazırlanın.

Adım 2

Bu adımda yazdığınız sorunun anket olabilmesi için gizlilik ayarlarını yapmanız gerekiyor. İlk önce, ekranın aşağısında bulunan çevre kısmına tıklayın.

Çıkan menüden ise ‘herkese açık’ sekmesini işaretleyin. Böylece mesajlarınızı herkes görebilecek.

Adım 3

Yazdığınız soruyu yayınladıktan sonra, şıklarınızı bu iletinin altına yorum olarak ekleyin. Her yoruma yeni bir şık ekleyin. İşiniz bittiği zaman ise bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

Adım 4

Yorumlar açık olduğu sürece insanlar sizin sorunuza yeni şıklar ekleyecektir. Bu yüzden, yorum özelliğini devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Ekranın sağ üst kısmında bulunan işarete tıklayın karışınıza gelen menüde ise ‘yorum özelliğini devre dışı bırak’ sekmesini işaretleyin.

ShiftDelete.Net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme